Září 2010

Na Na Na - song týdne pro NME.com

30. září 2010 v 21:54 | Lumierre |  Rozhovory, články...
Jak jsem slíbila, tak jsem taky učinila. Přeložila jsem krátkej text doprovázenící první místo Na Na Na jako songu týdne pro magazín NME. Bylo tam plno zvláštních výrazů, takže jsem to tak nějak různě opsala. Snad to takhle bude pochopitelný ^^;

My Chemical Romance - 'Na Na Na'
Ve kterém tvůrci Black Parade, známí také jako Fabulous Killjoys, známí také jako děti karburátorů, vjíždí smykem do města ve vytuningovaném Mustangu, zmáčení v naftě a vzteku a vyhlašující v hrdinské výzvě zachránit rock'n'roll spravedlivou válku všem, kteří jsou jen průměrný. Těžce to pokrývá fikce.
My Chemical Romance plánovali album, které se mělo vracet ke kořenům rocku. Geniální je to, že tak neučinili.
První střih z Danger Days má určitěproud starýho americkýho rocku, jak slibovali, ale je tu taky barevnost komixů, umělecky ztvárňujících New Jersey, a 'Na Na Na' je zaškatulkovaný jako garage rock s komediantským muzikálovým divadýlkem, kterž vždycky bylo jejich běžným zbožím. Ale není tady žádej prostor pro fanouškovský povídačky o koncepčních vysněných obrazech a předstírání rakoviny; tohle je song zakořeněný teď a tady, s nejvíc možným jednoduchým popovým refrénem znovu nastartovávajícím nic menšího než generaci povolaných do zbraně.
Mezi těmahle rozdílnejma nárazovejma nápadama není žádná spojitost ani nemají žádný význam. Prostě to je pořádnej rock. A rok 2010 začíná být prostě zajímavej.

Článek z posledního vydání Kerrang! - překlad

30. září 2010 v 21:19 | Lumierre |  Rozhovory, články...
No, tak už jsem to přeložila, takže vám to hned přináším. Měla bych ještě dneka večer stihnout krátkou zmínku o Na Na Na na (těch Na - Na Na Na - je všude moc... xD) NME.com. Uvidíme. Takže příjemné počtení.

My Chemical Romance vystoupili na stage po více než roce, když se připojili ke skupině Weezer na tajné show v Los Angeles, která se konala 21. září.
Rockeři z New Jersey - kteří nehráli živě od jejich účasti na japonském Summer Sonic festivalu, který se konal v srpnu roku 2009 - byli pozváni frontmanem Riversem Cuomem, aby předvedli hit Weezer z roku 1994 My Name is Jonas po boku alt-rockových ikon v Dunes Inn na Hollywoodské West Sunset Boulevard.
Tř členové MCR - frontman Gerard Way, jeho brácha basista Mikey a kytarista Ray Toro (v Kerrangu "Ray Torro", omg... - pozn. Lumierre) (kytarista Frank Iero byl doma s jeho novorozenými dvojčátky) - nejevili žádné známky zchátralosti, když se protrhávali songem. Gerard, který si pohrával se svými nově nabarvenými červenými loknami, přerušil své krátké vystoupení skokem do davu, který byl jako v extázi.
Riverova záliba ve speciálních hostech tady nekončí. Zavalitý herec Jorge Gracia, více známý jako Hugo "Hurley" Reyes z televizního drama Ztraceni, který byl tou inspirací pro znávev posledního alba Weezer, se také připojil ke kapele při songu Perfect Situation z alba z roku 2005 Make Believe.
Nové album My Chemical Romance s názvem Danger Days: The True Lives of The Fabulous Killjoys výjde 22. listopadu vydavatelstvím Warner Bros. Kapela vyjede na tour v říjnu.

Vystoupení z Weezer

30. září 2010 v 20:47 | Lumierre |  Videa
Přináším dvě - na prvním je bohově vidět, jak MCR nastupujou a jak Gee skočí mezi lidi a tak, to je prostě dokonalý. Má skvělou kvalitu obrazu a je tam hodně vidět, ale zvuk nic moc - to vynahrazuje to druhý - oh, no, ale trochu kratší. No, dávám to sem až teď, protože jsem si až teď, když překládám článek z Kerrang!, všimla, že to tu není... xD ach jo, jsem jak blesk, taky občas udeřím.


Danger Domino Project

30. září 2010 v 20:13 | Lumierre |  Videa
Ehm, jo, na tomhle jsem makala včera celý podvečer, pak mi večer chvíli nejel počítač - až se rozjel, tak mi nefungoval program na úpravu videa... -_- prostě včera jsem měla úžasné štěstí, to se prostě musí nechat, hah. Ale tak říkám si - co už. Dneska jsem zasedla k PC, k tomu druhýmu, kde mám lepší program na úpravu videa. Ehm. Nejel. To už jsem byla fakt zoufalá. Nakonec jsem to tak nějak všechno rozfungovala a pustila se do videa.
Napadlo mě k tomu jen tohle "MCRmy is as patient as it builds the name of the new album with domino." ^^ No, kvalita je příšerná, ale je to zas tím, že jsem nevěděla, kterej formát dát takovej, aby měl dobrou velikost a aby měl i dobrou kvalitu. Takže možná to ještě někdy změním.
Jinak ještě - nejde mi moc stavět celý nápisy a navíc nemám tolik těchhle barevnejch domino kostiček a s černejma se to kombinovat nedá, protože jsou těžší a tyhle barvený lehčí je neshodí. Ach jo. To je život xD
So... Enjoy! ^^


Krásná fotka z Kerrang!

29. září 2010 v 20:34 | Lumierre |  Něco málo z časopisů...
Zítra celej ten scan přeložím - dneska chystám jednu takovou videovou drobnůstku... ^^; snad na to zítra najdu čas, protože teď je to fakt šílený - MCR jsou tak nějak můj hlavní koníček - vedle klavíru, a to mi ještě příští týden příjde kytara... oh my god, to bude peklo, budu si muset udělat časový hramonogram, protože jinak nevím, jak to budu stíhat xD
No, ořízla jsem tu fotku z Kerrang! - ten scan teď putuje po všech MCR stránkách - a dávám vám ju sem, protože se mi prostě strašně líbí.. miluju ty jejich šátky... aww, jsem zas do nich šílenej blázen.

Na Na Na (Na Na Na Na Na Na Na Na Na) - překlad

28. září 2010 v 20:48 | Lumierre |  Danger Days - překlady
Pár poznámek k překladu - v části kolem neonových andělů, tam jak je "A všechny ty haly mladistvých delikventů" - v originálu je "Juvee halls" a Juvee je značka oblečení, ale Juvie je taky něco jako mladistvej delikvent a to mi sedí líp.
A pak to Sleeper Cell - už jsem to zmiňovala o nepotvrzenýho překladu, Sleeper Cell je (děkuju Anett za vysvětlení ^^;) agent, kterej je vždy připravenej jít do akce. Ehm, řekla bych, že to rozhodně není nic ve stylu "nenápadně se oblíct", jako ukazuje (pro mě trošku žalostný) oficiální CZ překlad...

Dr.DeathDefying:
Budoucnost je neprůstřelná
Nepříznivý důsledky jsou až na druhým místě
Je čas to udělat teď a pořádně nahlas
Killjoyové, tak dělejte trochu kravál!

Na Na Na (Na Na Na Na Na Na Na Na Na)

28. září 2010 v 18:21 | Lumierre |  Danger Days - originály
Jen ještě upozorňuju, je to můj přepis z videa... takže klidně kopírujte, ale buď odkažte na mě, nebo na video (a nejlépe na obojí xD). Už chystám překlad.

Dr.DeathDefying:
The future is bulletproof
The aftermath is secondary
It's time to do it now and do it loud
Killjoys, make some noise!


Battery City Times

28. září 2010 v 11:20 | Lumierre |  Ostatní fotky
Nemohla jsem si to odpustit a ještě jsem tyhle skvělý noviny hodila do jejich samostatnýho článku. Prostě si nemůžu pomoct, ale takový noviny bych klidně četla od rána do večera furt dokola. A popíjela bych u toho pivko a ledovala americkej fotbal v televizi a cpala se donutama... ne, to ne, nejsem Homer xD
Strašně se mi na tom líbí, jak je to celý do detailů promakaný. Vlevo nahoře rok 2019, jak už jsme viděli na printu, "Photos provided by S/C/A/R/E/C/R/O/W" - jak už víme, S/C/A/R/E/C/R/O/W je postava z Art is the Weapon, Battery City, to se vlastně objevuje už i v textu NaNaNa a na závěr fotky MCR (Gee tam má blond vlasy, pokud dobře vidím), rudě přeškrtlé a s nápisem "EXTERMINATE", tedy "ZNIČENI". Jen nevím, proč je ten článek pod tím psán latinsky. Ale tak... co už.

Battery City Times

Na Na Na (Na Na Na Na Na Na Na Na Na) dnes na iTunes

28. září 2010 v 10:50 | Lumierre |  Novinky z oficálky
Tak tu máme zprávu od Raye - včera a dnes byl aktivní na Twitteru, takže rovnou napsal i zprávu na oficiálky. To je fajn, aspoň se nenudím... ^^; mimochodem, ten dodatečný obrázek s fotkama MCR a na nich napsáno "ZNIČENI", ten je fakt dokonalej. Už ho mám na wallpaperu, mwhaha. Ale celkem mě štve, že nevím, jak si dostat domů song z iTunes. Za ani ne 25Kč, což je asi 1€, je to úplně v pohodě... ale zase si říkám, asi je to hnusný, ale než se s tím piplat, není lepší si našetřit rovnou na celý ablum, když už stejně NaNaNa mám doma...? ^^;
Autor: Ray Toro
Ahoj všichni,

Mám pro vás všechny skvělý novinky! Náš nový singl, Na Na Na (Na Na Na Na Na Na Na Na Na etc…) bude dnes dostupný na iTunes! Teď si tenhle jam můžete vzít sebou kamkoli chcete a taky pořádně nahlas! Taky debutujeme s naším prvním lyric videem pro tenhle song. Máme fakt radost z toho, jak se to osvědčilo, tak si to užijte!

Lyrics video od MCR

28. září 2010 v 9:40 | Lumierre |  Videa
Áha, MCR jsou zas hyperaktivní. Ale tohle video je prostě správně Killjoyovatý, to se fakt musí nechat. Přišel mi informativní mail z oficiálek, že album jde do prodeje 22. 11. 2010 a že na Youtube je nový video, tak že se máme kouknout. Huh, fans to včera na Twitteru říkali, že dneska bude video, ale já jsem tomu nevěřila... ^^;
Miluju to video, miluju je celý. Je prostě skvělý. Ty šílený barvy a ty trefně sarkastický obrázky... prostě úžasný. Brzo si to přepíšu a přeložím to už jako oficiální text.
A ani MCR neví, jak mi pomohli v účast v tý soutěži o podepsaný album, juhú ^^;
Enjoy (jsem ulítlá, poslední dobou to píšu za každým článkem, já vím. Ale "užijte si to" zní hůř, mnohem)


Popis songů z nového alba (NME.com)

27. září 2010 v 21:24 | Lumierre |  Rozhovory, články...
Dneska jsem pomocí odkazu na Twitteru našla zajímavej článek na NME.com. Jeden z redaktorů tohohle serveru se vypravil do nahrávací společnosti a poslechl si jako jeden z prvních nový CD MCR. A slyšel prý i to první, ale tohle je podle něj stokrát lepší. Když to poslouchal, reagoval takhle: "PROBOHA, tohle se vám bude líbit." Taky zmínil, cituji: "Ve finálním počinu roku 2010 považuji rock'n'roll za zachráněný." Takže to asi fakt bude pecka.
Nepřekládádala jsem celý článek, protože tady to rozebírání maniaka hudby se mně fakt ani moc překládat nechtělo. Proto jsem tu shrnula to nejdůležitější - aspoň podle mě - a hodila sem překlad popisu nových songů.
'Look Alive, Sunshine'
Pirátský rádiový DJ Dr.DeathDefying vítá Killjoye s skvělým velkým voláním do akce. Je tam v podstatě trocha ze začátku traileru.

WttBP v televizi - a následky...

26. září 2010 v 19:06 | Lumierre |  Dojmy a postřehy
Já vím že je to trapný postřeh, ale na Óčku skoro vůbec MCR nedávají. No a dneska jsem s mamkou přebírala svoje oblečení, kterýho mám až moc plnou skříň - něco po mamce, něco po sestřenici a tak... a fakt už toho bylo přesmoc, takže jsme něco odebraly. A během týdne přijedou do Jedas vybírat oblečení na charitu, tak to hodíme tam, třeba to ještě někomu pomůže.
No a já si tak říkám... pustíme si TV, pustíme si Óčko. Sice tam hrajou málokdy něco dobrýho, ale tak co už.
Prvně jela Katy Perry a ty příšerný California Gurls. Pak Hayley Williams a ten raper... Airplanes nebo tak... tu písničku jsem dlouho chtěla slyšet a hodně mě zklamala. No, pak jakýsi "Millionare", který se mi vůbec nelíbilo... a pak najednou... slyším klavír... vidím nemocniční lehátko... vidím Gerarda v televizi v televizi. A já jen takový "To jsou Chemikálové!" A zesílila jsem to, flákla sebou a čuměla a čuměla. Víte, já jsem WttBP v televizi fakt ještě nikdy neviděla, protože tak často na TV nekoukám a na Óčko vůbec ne, jen ráno a to hrajou jen ty taková jakože "pecky" současné doby - ale pravda, jednou tam byli i Teenagers. Vlastně dvakrát.
No, co to tedy znamená? Je možný, že Óčko nás tak nějak všechny připravuje na příchod a návrat velkých My Chemical Romance. Nebo v to aspoň doufám ^^;
A co z toho plyne? Našla jsem si takový super tričko... na přední straně byl mrkající smajlík a zezadu "I'm happy today" nápis, ale celý to bylo sladce růžový a to by nešlo. Tak jsem si vzala černou, červenou a žlutou tužku na textil, smajlíka jsem překreslila na rudou pusu s černýma okrajema a černo-červený oči, zezadu jsem překreslila růžovou tou žlutou - a vznikla z toho pěkná oranžová - a navrch to "happy" přeškrtla černě a napsala pod to "CREEPY"... no, tomu říkám vliv MCR na dnešní mládež! xD

Další "povýšení" do elite affiliate

25. září 2010 v 20:42 | Lumierre |  Info o chodu blogu
Ačkoli nemám tady to rozčleňování nijak v lásce, občas nějaký to zahýbání v celým tom systému udělám ráda ^^ Takže tentokrát to prostě padlo na chudáka Saxanu, kterou jsem se rozhodla hodit do Elite Affiliate. Proč? Protože to chci stihnout, než odletí studovat do Ameriky. A hlavně protože vidí MCR tak nějak... materialisticky... tak jako já... xD

Nový MCR šátky

25. září 2010 v 14:03 | Lumierre |  Novinky z oficálky
Do official store přišly další věci - tentokrát šátky "Gang Bandanas", podobný těm, který měli MCR v traileru Art Is The Weapon. Uuuuh, tu modrou s bílejma vlajkama bych chtěla na snowboard pod helmu... sice se mi hodí maximálně tím červeným k bundě, ale co už... xD Ale už zase tam pletou růžovou, tentokrát tu úplně sladkou... to je zlý, to je zlý... -_- asi je ovlivnilo narození tří holčiček do MCR family... xD
A protože se mi zrovna tak nějak chce... tak k ním přiložím i překlad informací ^^;
Gang Bandanas
Šátky známé z nového traileru MCR - Art Is The Weapon!

Článek z MTV.com (24.9.2010)

24. září 2010 v 22:28 | Lumierre |  Rozhovory, články...
No, tak jsem googlila a našla jsem tenhle článek na MTV. Přišel mi po projetí očima zajímavej... tak jsem ho tak nějak přeložila ^^; klidně kopírujte, jen prosím uveďte zdroj.

22. listopadu se My Chemical romance vrátí z jejich supernabitým novým albem Danger Days: The True Lives of the Fabulous Killjoys a jestli se teď zdají být spíš více povzbuzující - spolu s radioaktivně rudou barvou vlasů frontmana Gerarda Waye a jejich znovunalezeným blízkým vztahem k Trans AM a barevným koženým bundám - no, za to všechno jsou dlužní jednomu songu: hyperkinetickýmu prvnímu singlu "Na Na Na (Na Na Na Na Na Na Na Na Na)."

Protože, jak řekl Way v BBC Radio's Zane Lowe začátkem tohoto týdne, až do momentu, kdy MCR napsali tenhle song, brodili se v albu (produkovaném Brendanem O'Brienem)a dělali na něm poslední úpravy, ale nebyli s tím spokojení a vyrovnávali se s odchodem bubeníka Boba Bryara.

Ale jakmile měli krkolomné akordy a rostlo místo pro "Na Na Na", věděli, že se všechno změnilo.

Lístky pro “World Contamination Tour” v prodeji

24. září 2010 v 21:54 | Lumierre |  Novinky z oficálky
Já jim dám speciální tričko a předobjednávku... taky chcu... xD já bych chtěla tak moc věci. Mimochodem, proč sakra nepřidávaj další termíny? Přece by se jejich evropský tour neskládalo jen ze západní Evropy a nazdar... -_-
Mimochodem, lístky v Anglii stojí v přepočtu asi 800Kč (32,5€) - někde je to i méně... to není tak zlý. Ale víte co je ještě větší mazec? Lístky v Londýně a Manchesteru jsou už vyprodaný! A to v Londýně je asi 5000 míst na stání a 3000 na sezení... i když nevím, jestli mají třeba všecko. A co se Manchesteru týče, je pro 3500 lidí. Takže zatím celkem dobrej úspěch, řekla bych!

Autor: Jeff Watson

Lístky pro MCR "World Contamination Tour" jdou do prodeje tenhle pátek, 24. září 2010.

Pokud si kupujete lístky na některou ze show ve Spojeném království, můžete tak učinit dvěma způsoby. Pokud koupíte lístky z CrowdQueue.com, dostanete také možnost koupit si limitovanou edici triček designovaných My Chemical Romance pro UK tour. Taky dostanete možnost předobjednat si Danger Days: True Lives of The Fabulous Killjoys.

Nebo si můžete koupit lístky bez limitované edice tour triček a bez možnosti předobjednání, když tak učiníte přes GigsAndTours.com. Podívejte se níže pro informace o tom, kdy a kde budou lístky v prodeji.

Pozn. Lumierre - přišlo mi zbytečný překládat info o každým koncertě, proto kdo chce, všechno najde tady.

Nový foto MCR

24. září 2010 v 21:02 | Lumierre |  Společný
Tak po dlouhé době další fotka MCR - dneska ju i Jeff hodil na stránky, tak jsem si říkala, že ju sem švihnu taky. Je taková zvláštní. Kluci tam sedí jak po propařený noci, Gee vypadá jak zhrzený basketbalový trenér a má to takovou zajímavou atmosféru. No, ale každopádně je to konečně nová fotka ^^

Brand New Photo

"Na Na Na (Na Na Na Na Na Na Na Na Na)" v prodeji v úterý na americkém iTunes!

24. září 2010 v 20:58 | Lumierre |  Novinky z oficálky
No to je teda úžasný, ale co my v Evropě...? xD

Autor: Jeff Watson

První oficiální singl z budoucího alba My Chemical Romance, "Danger Days: The True Lives of the Fabulous Killjoys", přichází na iTunes ve Spojených státech tohle úterý, tedy 28. září. Koukněte se na přebal pro "Na Na Na (Na Na Na Na Na Na Na Na Na)" právě zde.

Na Na Na

Můj malý MCR komix... ^^;

23. září 2010 v 21:49 | Lumierre |  FanArt
Uhm... nemohla jsem si odpustit... xD Je to jen narychlo vyrobené v PFku, obrázky jsou od Gerarda.


Dobré znamení z YouTube...?

23. září 2010 v 19:39 | Lumierre |  Ostatní novinky
Takže, opět kopíruju z oblíbeného drinkingsouls.com, asi ztrácím vlastní googlovací schopnosti - ale když toho je teď strašně moc. Ani ten iterview z KROQ.com nejsem schopná najít v nějakým přepisu, oh shit... -_-
No, dobře, pojďme k nadpisu, ať moc nebloumám od tématu. Řekla bych, že MCR mají velice dobře našlápnuto do světa, protože fanoušci svoji kapelu šíří prostě všude - to je fajne. Jejich "Art Is The Weapon" bylo den po spatření světa pátou nejvyšší denní sledovanost na celém Youtube - 310 000 lidí tohle video vidělo jen za dva dny. Na to, jak byli dlouho MCR neaktivní, je to celkem pecka, co myslíte?