Leden 2011

1. část článku z AP: "Zařadil někdo Erica Dravena na seznam hostů?"

30. ledna 2011 v 21:06 | Lumierre the Aftermath Animal |  Rozhovory, články...
Článek je přímo od autorů rozdělenej na několik částí - je jich asi pět nebo šest a pár dodatků. Budu to překládat po těchhle částech - ona každá samostatně zabere asi tak jednu A4 ve Wordu, i když se to nezdá ^^;
Tahle nahlíží do zákulisí koncertu v Chicagu v House of Blues, taky hodně vypráví o šílenství kapely kolem komixu The Crow (Vrána) a vůbec mě docela bavilo ji překládat, i když si občas některou částí nejsem moc jistá. Ale nic podstatnýho.
Mimochodem, právě tenhle článek mě donutil stáhnout si první díl Vrány. Je to skvělej komix a Eric Draven je sakra shmexy ^^;

Zařadil někdo Erica Dravena (hlavní hrdina The Crow - pozn. Lumierre) na seznam hostů?
 Pokud je prosinec a vy jste v Chicagu, určitě vám mrzne pr*el. Pokud tedy nejste v kapele My Chemical Romance - potom jste prostě uvelebení ve vyhřáté šatně House of Blues, čekáte na zvukovou zkoušku, střídavě pokuřujete, příjmáte vydatné dávky kávy a zapáleně debatujete nad The Crow.

MCR v Musicbloku a Sabotáži

30. ledna 2011 v 20:13 | Lumierre the Aftermath Animal |  Videa
Někdy v týdnu mě brácha volal k televizi, že "ségra, tady hrajou Na Na Na!". No a protože to bylo na ČT2 a ta většinu pořadů opakuje v sobotu, včera jsem to sledovala a nahrávala.
První je záznam z Musicbloku, kde se ptají lidí na ulici na názor na MCR - konkrétně na Planetary (GO!).
Další záznam je ze Sabotáže. Tam sice přímo o MCR nic nebylo, ale měli udělanej docela zábavnej sestřih mezi moderátorama na střelnici a Na Na Na, takže jsem to taky natočila.
Heslo u obou souborů je "xoxo" ^^;
A kdyby někdo chtěl dělat potíže, tak ani jedno z toho není moje vlastnictví. Já jsem to jen nahrála, autoři jsou z ČT2.

Frank o svém modelu Epiphone

29. ledna 2011 v 20:29 | Lumierre the Aftermath Animal |  Rozhovory, články...
Tohle je jen krátká část článku z jednoho kytarovýho magazínu, co taky dělal rozhovor s Rayem a Frankem. Teď je těch scanů a interviewů zas nějak moc, agrh. Vůbec to nestíhám. Budu ráda, když přeložím AP.

Guitar
"Mluvil jsem s Epiphone o vývoji mojí vlastní kytary a tohle je prototyp," říká Frank na úvod jeho nového dítěte - mladé verze jeho budoucího autorského modelu, kterou si přivezl do UK. "Je to model Wilshire a má kobylku tune-o-matic, killswitch a snímače jsou právě takové, jaké používají u Les Paul. Když tu kytaru vezmete do rukou, zdá se vám, že je fakt lehká, ale ve skutečnosti má pořádně vydatný tón, což by jste neočekávali." Podle Franka je tentokrát speciálně důležité mít spolehlivé vybavení, protože příležitosti na koncerteh pro výměnu hlavního nástroje jsou jen občas a také ve velkých časových prodlevách. "Používal jsem ji celé tour a byla vážně skvělá. Má jiné nastavení než kytary u The Black Parade, protože jsme věděli, kde jsou chyby, které se objevovaly na show, a věděli jsme co se stane v různých chvílích. Tahle tour byla co se výbavy týče zjednodušena a je to vážně všechno jednodušší." Frank doufá, že jeho vlastní model bude v prodeji zezačátku příštího roku (i když nejspíš bez té děsně dobré medvědí nálepky).


Gerard se sešel s Billy Bushem

29. ledna 2011 v 19:56 | Lumierre the Aftermath Animal |  Novinky z oficálky
Duh, vidíte tu délku? Skoro šestnáct minut! Já jsem na to teda koukala jen tak zběžně, zapla jsem si i ty titulky. Huh, jsou docela vtipný, ale občas i pomůžou. Nevím, jestli tohle dokážu přeložit celý, nebo spíš jestli si najdu tolik času. Možná zas udělám nějakej takovej zběžnej výpis toho, o čem se tam mluví.

Autor: Jeff Watson
Koukněte na videozáznam Gerardova setkání s Billy Bushem v jeho show "In Your Space". Gerard kreslí Billyho, mluví o tom, jaké je to na tour, o tom, jak chrání svůj hlas a také o tom, co si vždycky musí vzít sebou na tour.


Artisian News - krátký rozhovor s MCR

29. ledna 2011 v 19:47 | Lumierre the Aftermath Animal |  Rozhovory, články...
Dneska jsem většinou překládala rozhovor s AP magazínem - moc mi to nejde, ale musím říct, že se je na co těšit. Obsahuje docela zábavný části ^^ možná už zítra by se tu nějakej první kousek mohl objevit. Mám nějaké špatné dny, překlady mi jdou pomalu.
Takže tady zatím máte video z Grammy muzea, kde Gee a Frank mluvili o svém rodičovství. 


My Chemical Romance dostávají nový význam spolu s otcovstvím.
Gerard: Čau lidi, my jsme My Chemical Romance a vy sledujete Artisan News.
*ukázka SING*
Moderátorka: My Chemical Romance se připravují na mezinárodní tour s novým albem Danger Days: The True Lives of the Fabulous Killjoys, které také obsahuje SING, nejaktuálnější píseň a také song, který obsadil čtvrté místo v rockové hitparádě FMQB.
Tour začíná 31. ledna v japonské Osace a probíhá až do 30. března, kdy končí ve Finsku.
Zpěvák Gerard Way se provdal za LynZ z Mindless Self Indulgence, která také dobře zná všechno kolem života na tour.
My Chemical Romance se trochu vzdálí od svých rodin a my jsme se ptali Gerarda na to, jaké je být otcem a na jeho názor na to, co dokázal v hudebním průmyslu.
Gerard: No, já a Frank jsme teď oba otci (podívejte se na Rayův postoj a pohled na Geeho, hah - pozn. Lumierre). A co se změnilo? Možná že nás to trochu ovlivnilo. Ne přímo v práci, ale určitě je tím pozitivně ovlivněná naše hudba. A taky rodičovství zapůsobilo na můj život, vytvarovalo moje pravé já.
Pak natahuje mikrofon ke Frankovi a já moc doslovně Frankovi nerozumím, tak to sem prostě nevypisuju. Ale nemluví moc dlouho, prakticky jen odsouhlasí to, co řekl Gee - a říká, že je to jako taková obrovská party.
Nakonec opět mluví moderátorka. Té sice docela rozumím, ale prostě jen říká, že se máme vracet na stránky, že tam bude další video z Grammy muzea.

Alternative Press - nový fotky MCR

28. ledna 2011 v 17:33 | Lumierre the Aftermath Animal |  Společný
Já nevím, potřebuje to komentář? Prvně mě na tyhle fotky upozornila Lenii na FB, pak jsem je našla i na stránkách MCRupdates.tumblr.com, tak už je dávám i sem. Jsou prostě super-ultra-shmexy a já zas žhavím tiskárnu a zdobím si svůj koutek ^^;
Mimochodem... ta "koláž" je asi nejlepší. Nejzábavnější i nejvíc shmexy.
A chybí mi Frankieho dlouhý vlasy -.-

Drum cover - Planetary (GO!) - to musíte vidět...

28. ledna 2011 v 13:13 | Lumierre the Aftermath Animal |  Videa
Brácha dneska hledal drum covery novejch songů od MCR. A našel tohohle borce - doporučuju podívat se na jeho channel, protože on je fakt skvělej a má covery snad na celý Danger Days.
Dávám sem Planetary, protože ten styl, jakým to hraje... prostě jak to prokládá všema možnejma trikama s paličkama... to musíte vidět. Jde vidět, že tím žije.


MCR na Necyklopedii aneb Blogerky a blogaři, jsme tam

28. ledna 2011 v 12:45 | Lumierre the Aftermath Animal |  Rozhovory, články...
Předem upozorňuju, že jsem to nepsala já, je to práce autorů Necyklopedie. Celej článek najdete konkrétně tady. Místama autoři zachází fakt až moc daleko a trochu to hraničí s trapnohumorem, ale většinou jsem se zasmála. Tady kopíruju jen dvě podle mě nejlepší nejlepší části.

Kapela se původně jmenovala The Black Parade. Podnět k jejich vzniku byl vandalský útok Usama bin Ladina na jejich oblíbenou samošku. Gepard totiž nemohl chodit po nákupech a hrozně se nudil. Proto založil kapelu The Black Parade. Předtím se dlouhou dobu živil jako kreslíř komiksů pro nevidomé.
...
Gepard byl od té doby posedlý pomstou, což se na něm hodně podepsalo. Ze žalu se opíjel a měl poměr se svým mladším bratrem. Tento fakt je též znám jako - Waycest. Když to prasklo, začal raději balit kytaristu Iera, a tak vznikl víceméně neškodný Frerard. O těchto skutcích vás velice dobře dokáží informovat tým zpravodajů z blog.cz. Neúnavně pracují, šmírují tyto dva gaye, zkoumají jejich sexuální praktiky a vyměňují si postřehy na internetu. Z důvodu utajení, své poznatky šifrují pod hlavičkou - fan fikce.

Co spojuje ray guns našich Killjoys a Avatar? Kolik stálo promo Danger Days?

27. ledna 2011 v 20:03 | Lumierre the Aftermath Animal |  Rozhovory, články...
Opět perlička z tumblr, doporučuju přečíst, protože tuším, že tohle jste ještě neviděli... ^^ Já osobně jsem takhle šokovaná nebyla už dlouho.

Gerard Way je hrdý na to, že rekvizity v jeho novém promo byly vytvořeny lidmi, kteří pracovali na Avataru.
Je to hudeník a zpěvák My Chemical Romance, americké kapely, která dělá promo jejich novému albu Danger Days: The True Lives of the Fabulous Killjoys. Byl posedlý tím, aby okamžik vydání alba byl ten doposud největší, a je hrdý na to, čeho dosáhli. Gerard to chtěl udělat ve větším stylu než kdy dřív a pořád nemůže uvěřit, že se spoluprácí souhlasili lidé, kteří spolupracovali na epickém sci-fi Avatar.
"Chtěl jsem udělat větší rozhodnutí, větší podívanou, purpurovou expozi," říká. "Vemte si jen... třeba Fabulous Killjoys promo: stáli jsme tam a koukali na Trans AM z roku 1979, který mělo být sešrotovaný. Měli jsme na sobě kostýmy za $5000 (v přepočtu 88000Kč, 3600€!) a drželi jsme v rukou ray guns, která každá stála deset táců (O_o, to už nepřepočítávám). Lidi, který udělali ten zas*anej Avatar, udělali i naše zbraně. To se mi líbí."
Důvod, proč je Gerard takový blázen do takového rozruchu, je částečně i to, že nesouhlasí s umělci, kteří jsou zaškatulkovaní. Nabarvil si své vlasy na světlou růžovo-červenou barvu, neobvykle kvůli tomu, že zná lidi, kteří si budou myslet, že je moc starý na něco takového.
"Odmítám to veřejné mínění o dospěláckém životě, protože to je vlastně až ten poslední úděl generace," řekl pro Q magazín. "My sami si diktujeme, jaký je náš život - a je skvělý."

Gerardův nový účes

27. ledna 2011 v 19:31 | Lumierre the Aftermath Animal |  Ostatní novinky
Nejen Franka - i Gerarda už to postihlo. Prvně jsem si myslela, že má nějak divně hožený vlasy, ale vzhledem k tomu, že na těch fotkách má vlasy dobarvený až ke kořínkům, obávám se, že je to prostě Geeho novej hair-do. Někdo by mu měl říct, že tenhle účes je sice shmexy, ale mně až moc připomíná účes Edwarda Cullena a Gee na něj má trochu moc kulatej obličej. Waa, vraťte Geemu jeho vlasy! Nebo... není to zas tak moc strašný, když je ze strany, tak to vypadá dobře... musím si zvyknout.


Fotky z vystoupení MCR pro 98.7 FM

26. ledna 2011 v 21:27 | Lumierre the Aftermath Animal |  Novinky z oficálky
Jeff nám poskytl nával fotek z akustického vystoupení MCR. To působí tak hezky, tak soukromě, ještě jak je tam tolik sluníčka ^^ prostě protože sněží, koukejte.

Autor: Jeff Watson

Navštivte fotogalerii na stránkách 98.7 FM a koukněte na fotky od Stefania Rosini z neobvyklého akustického vystoupení na Historic Hollywood Tower.

NME Awards - hlasujeme pro MCR!

25. ledna 2011 v 18:58 | Lumierre the Aftermath Animal |  Ostatní novinky
No, vidím to tak, že MCR by tady mohli vydrtit možná tak Musácí - pokud se bude MCRmy snažit, máme i na ně. Killjoys, přece jim to nenecháme!
Pro MCR hlasujeme v kategoriích: Best International Band (druhá strana hlasování), Best Album (šestá strana), Best Video (osmá strana), Hero of the Year (třináctá strana), pokud chcete anomálii jako s TBP, můžete hlasovat i na sedmnácté straně pro DD:TTLOFTK jako nejhorší album, Best Album Artwork (dvacátá první strana).
Nakonec jen kvůli nějaké trapné soutěži vyplníte svoje údaje - jméno, příjmení, rok narození (musíte si dát víc než osmnáct, jinak to nepůjde) a tak dále...

Hlasovat můžete opakovaně.

MCR vystoupili na Lopez Tonight (SING a Vampire Money)

24. ledna 2011 v 18:40 | Lumierre the Aftermath Animal |  Novinky z oficálky
Dala bych to do videí, ale stejně to nejde vložit do blogu (ani z HTML kódu mi to nešlo vykuchat). Už o tom stejně psala Saxee, ale protože je to i na oficiálkách, překládám to z oficiálek. Aww, a zahráli Vampire Money ^^

Autor: Jeff Watson

20. 1. vystoupili MCR v Lopez Tonight se SING živě a potom natočili Vampire Money exkluzivně pro vebové uživatele! Podívejte se na videa pod článkem.


SING akusticky

24. ledna 2011 v 18:31 | Lumierre the Aftermath Animal |  Videa
Objevilo se další video z vystoupení "na střeše", z vystoupení 98,7 Penthouse. A MCRmy stále volí po akustickém albu. Já se už teď připojuju, protože SING zní prostě nádherně. Doporučuju se podívat, je to fakt krása.
Mimochodem, všimli jste si, že Gee to dokáže krásně utáhnout bez těch dementních krákajících krav, který mají na některejch vystoupeních příšerně moc nahlas nazvučený?  


Frankie a jeho potetovaná sestřenice

24. ledna 2011 v 18:24 | Lumierre the Aftermath Animal |  Ostatní fotky
Tetování je asi v rodině Ierových (no, pokud jsem dobře pochopila, "in-law" znamená, že je to sestřenice Jamii, ale to je jedno) něco jako poznávací znamení. Frankie dneska tweetnul fotku časopisu o tetováních, na jehož hlavní stránce je Frankova sesřenice. Milé ^^
A pak je tu ještě další fotka. Frankie tam naráží na http://gentlebarn.org/, tedy na nějakou v Americe nejspíš populární farmu, nevím. Ale že u té ovce popřál Paulovi Stanleymu k narozeninám, to už je moc i na mě xD
Gratuluji a posílám uznání svojí sestřenici z manželčiny strany, která se dostala na obal tattoo magazínu! (Nápověda: Ona není Lil Wayne)

Pedicone jako psí chůva

23. ledna 2011 v 21:51 | Lumierre the Aftermath Animal |  Ostatní fotky
V čem se Pedicone hodí do MCR?
- Tweetuje
- má fotek plný Plixi (proč tomu pořád říkám Pixli? Jsem dementní)
- vypadá to, že miluje psy
... a určitě by s toho našlo víc.
Já jsem prostě začala procházet právě jeho Plixi. Rozesmála mě fotka, kterou poslal Geemu - bylo na ní víno, který mělo název "Bandit". A je tam plno perliček, má tam fotek strašně moc - jednou možná udělám nějakej výběr toho nejlepšího. Uvidíme.
Zatím tu máme Pediconeho s jeho dvěma čtyřnohýma přátelama... sweet ^^
Mimochodem, pokud jsem dobře vysondovala, bílý je Piglet a hnědý je Smokie.

Guitar World - článek

23. ledna 2011 v 21:27 | Lumierre the Aftermath Animal |  Rozhovory, články...
Článek z Guitar World je rozdělenej do dvou částí - tahle je první, je to prostě souvislej text, článek. Další se rozhovor s Frankem a Rayem, kterej je občas citovanej i v první části. Z důvodu rodinných důvodů jsem nestihla přeložit víc, sedla jsem k tomu až dneska a osm a mám pocit, že i tak je toho docela málo přeloženýho.
V bližších dnech čekejte další článek, bude to překlad rozhovoru s Frankem a Rayem.

The Black Parade je málem zabilo svým úspěchem. Ale změny směru se pro My Chemical Romance málem staly fatálními, když příjde řeč na jejich poslední album, Danger Days: The True Lives of the Fabulous Killjoys.

Q&A z 98.7 Penthouse

22. ledna 2011 v 19:12 | Lumierre the Aftermath Animal |  Videa
Tady je ještě video z otázek, který pokládali fans kapele. Protože to není úplně profi nahrávka, není jim chvílema moc rozumět - nedělám ani výtah z překladu, nemá to smysl, rozumím fakt jen některým částem. Kdo chce, ať koukne.
Taky je hodně informací v komentářích u videa na youtube.
A kdybych sem měla tak trochu dát z komentářů, doslechu a popisu od autora videa to, co čem mluvili - Gee zmiňuje, že má doma ještě vodovky z dětství, nějaký fan-amatér se ptal, odkud je název kapely, mluvili o své snídani a myslím i něco o tom, že neradi hrají live Drowning Lessons - kvůli nějaké příhodě, která se kdysi při hře live tohohle songu stala.
Enjoy... a taky hodně štěstí s odposlechem ^^;


Akustické verze I'm Not Okay, Heleny a Summertime

22. ledna 2011 v 19:05 | Lumierre the Aftermath Animal |  Videa
21. ledna 2011 vystoupili MCR na show pro rádio 98.7 (Penthouse) a zahráli akusticky.
Na YouTube jsou zatím k dispozici jen tyhle tři songy - všechny je i s downloadama na Mp3 najdete v celým článku.
No a kdyby někoho zajímal můj názor... mně se to prostě líbí. Je zajímavý slyšet MCR v týhle formě ^^ Helena je dojímavá, Not Okay je zvláštní (neříkám špatný, jen zvláštní, má to svý kouzlo), Summertime zní taky hezky ^^


Frankovy fotky z Pixli

21. ledna 2011 v 18:35 | Lumierre the Aftermath Animal |  Ostatní fotky
Takže - dlouho jsem kašlala na Twitter, já vím. Nemám teď moc času na překlady, ale snad se to zlepší po pololetí a zase se to jakž-takž vrátí do normálů.
Tady vám přináším fotky, který na se na tomhle blogu ještě neobjevily + překlady Frankových komentářů. Je jich myslím 17 nebo tak nějak, takže se pohodlně usaďte, klikněte na celý článek a jízda začíná - uvidíte Frankovy prsty po koncertě, "dortová lízátka", kapelu na cestě na zkoušku, Franka v potapěčských brýlých značky Gucci a mnoho dalšího...
Seřazeny jsou od nejstarší fotky po tu nejnovější. V rámci zachování napjaté atmosféry, znáte to. A popisky fotek jsou vždy pod fotkou samotnou.