Duben 2011

34. narozeniny Gerarda

9. dubna 2011 v 19:09 | Lumierre the Aftermath Animal |  Ostatní kolem kapely
Chtěla jsem napsat článek o tom, jak je to úžasnej člověk. Jak moc dělá pro fans. Chtěla jsem napsat fakt dlouhej článek. Ale je strašně těžký napsat to všechno tak, aby to mělo smysl a vyjadřovalo to moje pocity.
Když to ale zkrátím, vážím si na Gerardovi toho, že je sám sebou. Je milující manžel (aspoň podle tweetů LynZ). Píše skvělý texty. Když ztrácím naději, vzpomenu si na některý jeho slova. A hned je mi líp. A v tom je jeho síla.
Takže mu přejem všechno nejlepší a ať se mu pořád v životě daří aspoň tak jako doteď. A ať ještě dlouho nestárne, protože ho to stárnutí přešlo snad někdy už ve dvaceti.
Mimochodem, myslím, že MCRmy mu dala krásnej dárek - jako Trending Topic bylo dneska na Twitteru jak #HappyBirthdayGerardWay, tak i Gerard Way samostatně. Což je prostě epic! ^^

Rozhovor s Rayem a Frankem; 1. část: Album

8. dubna 2011 v 21:30 | Lumierre the Aftermath Animal |  Rozhovory, články...
Tady je první část rozhovoru s Rayem a Frankem. Měla jsem ještě jeden, ale ten jsem někde zahrabala a už nevyhrabala. Ale mám novej s Frankem. Ale prvně přeložím tři části tohohle (album, live show, budnoucnost). Zatím je tu první část. Enjoy ^^

Jacqueline Ronson: Kluci, trochu jste bojovali s příchodem následovníka Black Parade a vyhodili jste jedno album ještě před tím, než jste začali nahrávat Danger Days. Co nakonec zažehlo plamen procesu tvorby tohohle nového alba?
Frank Iero: Fajn, tak abych ještě úplně začal, tour pro Black Parade album byla tak dlouhá a skličující, že jsme potřebovali přestávku, potřebovali jsme čas, kdy bychom byli pryč od toho, co jsme dělali. Takže ten spouštěč bylo myslím to, že jsme dohromady hráli ten song pro film Watchmen.
Jednou jsme prostě znova začali dělat hudbu společně a bylo to jako 'Oh wow, je to prostě skvělej pocit, je to tak čistý, cítíme se inspirovaní a chceme udělat album.' Ale nemyslím, že byl ten pravý čas, abychom tvořili nahrávku. Myslím, že jsme si pravděpodobně ještě předtím měli chvíli posedět a společně si zahrát.
Ale místo toho jsme se tak nějak dali dohromady, přišli jsme do studia a začali dělat hudbu a nahrávali jsme. A když jsme to dělali, měli jsme nápad, jaký to album bude ještě předtím, než nám to album samo ukázalo, jaký bude. Jít do studia bylo pořádně nedomyšlený rozhodnutí.
Při procesu mixování, když jsme to zpětně poslouchali, říkali jsme si 'No dobře, povedlo se nám album tak, jak mělo být, ale není to úplně takové album, s jakým bychom chtěli žít dalších pár let.
Fakt jsme jen plýtvali časem. Takže jsme všechno uvedli do provozu a vrátili jsme se do studia a měli jsme pár songů, který jsme chtěli nahrát.
A to je taky ta věc - nikdy nechcete mít pocit jakože 'oh, chceme ještě napsat čtyři nebo pět songů po tom, co uděláme album.' Chcete je vydat všechny najednou.
Takže když se k tomu vrátím, začali jsme psát myslím snad čtyři songy, mezi kterými bylo i hitový "Sing" a myslím, že ta představa 'Oh, píšeme album' byla tak trochu mimo, jen jsme prostě dělali songy pro nás samotný.
A to bylo to rozpoložení, do kterého jsme potřebovali dostat následovníka Black Parade. Vzalo nám to dost dlouho, než jsme se k tomu dostali.

Reportérka: Když jste tvořili album, měli jste pocit, že je něco, co potřebujete dokázat?
Ray Toro: Určitě je tu vždycky něco, co dokážete sami sobě. Vždycky jsme museli pracovat lépe než předtím. Napsat lepší album, být lepší ve skládání songů, být lepší v hraní, být víc kreativnější, experimentovat. Myslím, že tohle je ten tlak, který na sebe vyvíjíme. Hádám, že vždycky chcete něco dokázat...
Frank Iero: Rayi, zastav! Zkoušeli jsme se na chvíli stáhnout z dohledu veřejnosti. Měli jsme pocit, že jsme byli lidem na očích až moc, bylo mi z nás zle. Měl jsem v tu chvíli trochu pocit, že musíme něco dokázat. No, myslím, že jsme fakt skvělá kapela a myslím, že když se o kapelu samotnou staráme, když vydáváme album, je to opravdu, opravdu dobrý.
Lidé na nás pak tedy zapomněli, byli jsme pak znova ti poražení. To je pro naši kapelu skvělý místo, protože když jsme pod tlakem, pracujeme fakticky dobře.
Ray Toro: Jo, to je naprosto pravda.
Frank Iero: Je to tak nějak sranda být poraženci.

Reportérka: Byla změna hudby promyšlená nebo to byl prostě spíš přirozený vývoj?
Frank Iero: Myslím, že od obojího trochu.
Je to určitě promyšlená práce, když jdete do něčeho nového. Myslím, že kdybychom byli nečiní jako umělci, bylo by to jako takový umělcův jed, chápete?
Ale taky jsme vyrostli jako lidé. Bylo to čtyři roky od posledního alba. Hodně věcí se u nás událo. Takže jsme pak byli úplně jiní.

Reportérka: Jaké elementy vašeho starého stylu jste přenesli do nového alba?
Frank Iero: Myslím, že to, co si vždycky bereme sebou, je naprostá láska k melodii.
Myslím, že jsme se docela brzo naučili, že tu nejsou žádná ega. Brzy když jsme začínali kapelu, bylo to jako 'Oh, mám tenhle fakt skvělej nápad, mám tenhle nápad.' Vyústilo to ve zmatek všech věcí a někdy byly odchýlené od hlavní melodie, občas do ní byly zařazeny, někdy byly kontrastní a trochu hektické.
Ale myslím, že pokud jsi v kapele už docela dlouho, začneš zjišťovat, jak si vybrat svoji chvilku. Téhle dospělosti kapela dosáhla, už je to něco jako 'nemusím to hrát zrovna tady'. Prostě to necháš jít a necháš to otevřený a cítíš to tak.
Snažím se přemýšlet... co jsme si ještě přinesli?
Hádám ještě i to nadšení.
Když jsem poslouchal album - přestal jsem to album poslouchat teď, protože jsme, jsme prostě v něm - ale když jsme je tvořili, bylo to jediné, co jsem poslouchal měsíce a měsíce, skoro až rok. Prostě jsem z toho slyšel, že tyhle čtyři děcka byly fakt nadšený z toho, že hrajou takovou hudbu. Myslím, že právě tohle udělalo to album tak bezstarostným party albem. A myslím, že tohle se přenáší.
Aspoň doufám.

Reportérka: Jaké vůbec bylo přijetí? Máte pocit, že fans také dospěli jako vy?
Ray Toro: Určitě máme ten pocit, že pro velké procento z nich je to hudba, kterou chtěli slyšet a kterou ve svém životě právě potřebovali, chápete? A jak jsi řekla, tak nějak vyrostli s námi.

Gerardův nápis na ruce & originál Party Poison sluchátko

7. dubna 2011 v 16:01 | Lumierre the Aftermath Animal |  Fotky Gerard Way
Na Buzznetu se objevily kvalitní fotky z vystoupení ze Seattle. Gerard měl na ruce nápis "We All Want To Be Loved" (i slsi už o tom psala, ale dávám to sem, protože je to prostě hezký ^^) a na jedný fotce jde dobře vidět jeho sluchátko - nikdy jsem si na žádný fotce nevšimla toho Party Poison znaku na něm! MCR prostě umí dolaďovat do detailů a to dělá Danger Days naprosto dokonalým albem... ^^
MCR mezi 25 nejlepšími jarními tour magazínu SPIN

6. dubna 2011 v 21:59 | Lumierre the Aftermath Animal |  Rozhovory, články...
Na těchhle 25 nejlepších tour na jaře letošního roku upozornili na oficiálkách, tak překládám ten krátkej článek, co se tam o MCR objevil. Snad si najdu v nejbližších dnech víc času a přeložím ještě další dva rozhovory, co mám...

MY CHEMICAL ROMANCE
Datum: Odteď až do 24. května
Cena: $25.00-$40.00
Předskokani: Neon Trees, The Architects

Proč byste měli jít: Po více než čtyřech měsících od vydání Danger Days: The True Lives of the Fabulous Killjoys, chorálového a velkomyslného následovníka jejich několikrát platinového třesku The Black Parade z roku 2006, se konečně New Jerseyovský milovníci hororu a králové dramatu vracejí na cesty - a jejich live show určitě stála za to čekání. Důkaz: o vystoupení k příležitosti vydání alba v Los Angeles jsme psali: "MCR použili jejich proměnu do akčních hrdinů plně realistického komixového vesmíru k tomu, aby vystrojili House of Blues jako MCR-zaměřený karneval, kompletně - i se hrami a s převlečenými padouchy z videí, kteří se hodně toulali po parkovištích."

Almost there - další blog od Raye

5. dubna 2011 v 20:43 | Lumierre the Aftermath Animal |  Novinky z oficálky
Ray zase píše a přidává fotky a... a já se prostě nemůžu dočkat a píšu to tu furt! xD

Skoro tam
Autor: Ray Toro
Minulou noc jsme udělali celý střih videa. Je skvělý. Nemůžu se dočkat, až je uvidíte i vy, není to jen na počest Japonska, ale i na počest vás, našich fans. To množství práce a úsilí, které jste vložili do vašich prací, ať už velkých nebo malých, mnoho znamená a já jsem šťastný, že vás svět uvidí v takovémto světle.

Taky jsem posílal odkaz na skvělé fan video! Koukněte na ně - http://www.youtube.com/watch?v=VrURolaDZB4&feature=player_embedded#at=239. Končí to moudrými slovy jednoho Franka Iera. Vaše odevzdanost #SINGItForJapan projektu ukázalo, že jste ho slyšeli čistě a zřetelně. V případě že ne, jsou zmíněná pod textem (Ray tam okopíroval něco z tohohle Frankova postu - pozn. Lumierre)... Ještě jednou vám všem díky.

Ray

Ray ještě přidal tři krásný fotky - tuhle, tuhle a tuhle.

Wayovi se nezapřou

4. dubna 2011 v 22:02 | Lumierre the Aftermath Animal |  Ostatní fotky
Dneska teda nemám úplně nejlepší den - nebo spíš odpoledne a večer - ale tohle mě fakt rozesmálo. Sledujte Mikeyho&Gerarda - bratři jak se patří.Aftermath Animal art

3. dubna 2011 v 21:31 | Lumierre the Aftermath Animal |  Pro Lumierre
Po dlouhé době přispívám do rubriky "Pro Lumierre". Ne že by mi dlouho nikdo nic nedal, že bych byla nějak o něco ošizená, ale prostě už nechodím do bleskovek a tak a tahle rubrika byla spíš kvůli tomu.
Ovšem... teď je tu něco naprosto speciálního. Po Twitteru jsem se totiž seznámila s naprosto bezvadným umělcem. Hodně jsme spolu chatovali a on teď připravuje Killjoy komix - aww, nejspíš tam zařadí i Aftermath Animal. Pro mě je to prostě obrovská pocta.

Článek ze SPIN magazínu

3. dubna 2011 v 21:21 | Lumierre the Aftermath Animal |  Rozhovory, články...
Bylo na něj upozorněno i na stránkách - tak jsem ho přeložila. Na zejtra chystám ještě takovej článek s rozhovorem s Frankem.


Ještě předtím, než v listopadu vydali svoje epické album Danger Days: The True Lives of the Fabulous Killjoys, strávili My Chemical Romance mnoho svého času na tour po Evropě a Asii. Ale pop-punkoví hrdinové konečně přináší svůj živý cirkus do Států ve 33 zastávkách tour, začínají dnes v noci Oaklandu - a slibují, že přinesou barevnou podívanou do některých nejdůvěrnějších míst konání koncertu, kde již v minulých letech hráli.

"Máme neuvěřitelnou světelnou show," řekl kytarista Ray Toro pro SPIN. "Předtím jsme používali jen menší barevné rozpětí, ale teď máme všechny možné neony a fialové a růžové a červené a žluté barvy. Je to prostě fakt zářivý a výrazný."

Tour bude radikálně odlišná od gothického vzhledu The Black Parade tour - a Gerard Way a ostatní najali jednoho z nejlepších techniků světel Ethana Webera, který pracoval pro Stones a U2, aby jim navrhl jejich show. Kapela si také pohrává s oči-vytřešťujícími kostýmy podobnými jako ve videu Na Na Na a zahalila svoje vybavení do psychedelických nátěrů. "Každý zesilovač a každá krabice má svůj vlastní nátěr," říká Toro. "A je to fakr cool, protože se i všichni fans oblíkají do kostýmů a outfitů - sami se stali součástí show. Je to fakt bláznivý."

V rámci setlistu My Chem, kteří zase jednou vzali sebou na klávesy Jamese Deweese z Reggie and the Full Effect, budou spoléhat na materiál z Danger Days. Ale rozhodli se nehrát jen přímo celou nahrávku od začátku do konce, neuplatňují taktiku, která se ukázala při tour s Parade jako únavná. "Stalo se z toho trošku něco jako Broadwayské hraní každou noc," říká Toro. "Prvně jsme si to užívali, ale pak jsme měli pocit, jako bychom byli zavření v krabici."

Tahle proměna setlistu bude mít za následek mnoho improvizovaných momentů, ve kterých Way obvykle zkouší nové texty a melodie. "James na místě píše tyhle přechody na show a my pak tak trochu následujeme jeho příkladu," říká Toro. "On začne hrát na klávesy svůj part a Gerard příjde s nějakou melodií vokálů. Je to skoro jako hrát nové songy mezi těmi v setlistu. Všechno je to tvořené za letu a my to stále vylepšujeme." My Chem také sáhnou do nahrávek z jejich základních alb I Brought You My Bullets, You Brought Me Your Love a Three Cheers for Sweet Revenge.

"Děcka to vcelku mají rády," říká Toro o reakcích evropských fans. "Ale jsme nadšení z toho, že jsme zpět v US. Byli jsme tak dlouho v zámoří, až nám to tam přišlo všechno takový normální. A když jsme tu zpět, přemýšlím, jestli se tu nebudeme cítit jako mimozemšťané nebo tak něco."

Další novinky okolo SINGItForJapan

2. dubna 2011 v 22:20 | Lumierre the Aftermath Animal |  Videa
Tak prvně jsou to dva tweety od Raye:
"Děláte editování videa pěkně těžký! Tak moc dobrejch věcí..."
"Shormážďuju kousky pro video... jeden hotov, jeden zbývá..."

No a teď ještě video, které jsem našla u slsi. MCR nám (no, nám úplně ne, ale nevadí) poslali takovou ochutnávku...


Dvě nové mise pro Killjoys

2. dubna 2011 v 13:12 | Lumierre the Aftermath Animal |  MCRmy.com
MCRmy.com vyhlásilo dvě nové Killjoy mise - myslím, že té s lískama se budu hrdě účastnit... ^^ i když asi nemám takový štěstí, abych byla náhodně vybrána, stát se to může vždycky... ^^

MISE: Nechte vzlétnout své Killjoy barvy!
Killjoys make some noise! Chceme, abyste přišli na MCR show oblečení ve vašem nejlepším Killjoyském oblečení! Před show bude někdo z osady MCR (myšleno jako skupina lidí, co jezdí s MCR, ale já jsem to musela přeložit takhle - přišlo mi to "MCR camp" docela vtipný ^^; pozn. Lumierre) hledat ten nejzářivější kostým, aby ho mohl vyfotit!

MISE: Tweetujte nám fotky vás a vašich MCR lístků!
Abyste měli šanci vyhrát MCR tričko, vyfoťe sebe s vašimi MCR lístky na některé vystoupení z nadcházející tour. Sdílejte vaše fotky přes Twitpic a tweetujte je @MCRmy! Nezapomeňte označit vaše fotky umístěním, odkud jste a adresou místa, kde se bude vystoupení konat.
Vaše příspěvky posílejte do 29. května. Pět lidí bude náhodně vybráno a kontaktováno přes Direct Message na Twitteru, takže se ujistěte, že followujete @MCRmy. Fotky vítězů budou také uveřejněny na MCRmy.com.

MCR versus Paramore (nebo ParaLess? Nebo Hayley's band? Těžko říct...)

1. dubna 2011 v 20:36 | Lumierre the Aftermath Animal |  Ostatní novinky
MMM dále pokračuje - MCR tentokrát bojují proti Paramore. Je to zatím sakra vyrovnaný. Hlasuje se ještě celej zejtřek + nedělě asi tak do osmi-devíti ráno (do půlnoci v USA). No, Saxee upozorňovala na jeden blog, kterej napsal odcházející člen Paramore. A kvůli tomu jsem i do nadpisu napsala to, co jsem napsala. Docela to se mnou zaházelo, však víte. Hayley se mi ale taková bohužel zdá. A kdybych byla fanouškem Paramore a oni mi tak štěpili názor na kapelu na dvě naprosto odlišný části, asi bych už neměla na to je poslouchat. Obávám se ale, že jim furt zůstalo dost fanoušků - protože MCR pořád o pár procent prohrávají. Damn, lidi, hlasujte!

Další zpráva od Raye

1. dubna 2011 v 11:22 | Lumierre the Aftermath Animal |  Novinky z oficálky
Ey guys'n'gals, uvědomujete si to? Ray nás uvidí. Možná i ostatní členové MCR nás uvidí. A možná budeme ve videu. Yep!
Autor: Ray Toro
Díky, díky, díky vám všem za vaše úžasné příspěvky do projektu #SINGItForJapan. Máme ve vás silné, obětavé společenství. Děkujeme, že jste ukázali svoji lásku k Japonsku. Momentálně se probíráme příspěvky, editujeme a snad budeme mít nějaké novinky ohledně vydání už v příštích pár dnech.
Brzy nashle
Ray

Smyčce pro SING no.2

1. dubna 2011 v 11:12 | Lumierre the Aftermath Animal |  Videa
Ray byl zase aktivní. Aww. Už aby to sakra vyšlo! ^^