Listopad 2011

Killjoys do akce - další hlasování ^^

30. listopadu 2011 v 19:32 | Lumierre the Aftermath Animal |  Ostatní novinky
Přiznejte se, komu chybělo zběsilé znovuklikání?
Je potřeba tyhle odkazy šířit mezi MCRmy, protože pokud MCR vyhrajou například NME ocenění, bude o nich aspoň trochu slyšet. Takže friends - hybaj sem a hlasovat.
A taky musíme světu připomenout, kdo je nejvíc "hot" muž v hudebním světě. To je taky na NME (té fotky Gerarda, co tam mají, se prosím neděste xD)

Vítězové soutěže o nejlepší návrh Killjoy Jackets

30. listopadu 2011 v 19:28 | Lumierre the Aftermath Animal |  Novinky z oficálky
Ne že by se nás ta soutěž týkala, ale ty návrhy se mi prostě líbily - nejvíc ten první. Jak k nim majitelé došli si můžete přečíst na oficiálkách, ten překlad není složitej. Já sem dávám hlavně ty tři vítězný návrhy.
Originální stránky TUA v prodeji

28. listopadu 2011 v 18:04 | Lumierre the Aftermath Animal |  The Umbrella Academy
Zpráva pro všechny TUA maniaky - na stránkách The Beguiling jsou na prodej originální kresby Gabriela Bá ke komixu The Umbrella Academy.
Cena jedné stránky se pohybuje okolo $600 - to je asi 11 600Kč, 450€. Ta nejdražší (na obrázku) dokonce $1000. Docela slušnej přivýdělek. A to už je většina stran prodaných... celkem bych se chtěla takhle mít.


Rozhovor s Mikeym pro X-Press Magazine

26. listopadu 2011 v 22:40 | Lumierre the Aftermath Animal |  Rozhovory, články...
Konečně zase nějakej rozhovor - a s panem Wayem mladším! ^^ Je tam plno zajímavých informací. O dalším albu, o bubenících... určitě to stojí za přečtení.

My Chemical Romance, emo králové přeměnění do rockových bohů (s barvou na vlasy), zamíří do Austrálie na Big Day Out 2012, který zahrnuje i vystoupení v Perth v neděli 5. února v novém domově festivalu - Brownes Stadium. Chloe Papas mluvila s baskytaristou Mikey Wayem o jejich posledním albu, Stmívání a riziku slávy.

V listopadu roku 2010 vydali My Chemical Romance jejich čtvrté album Danger Days: The True Lives Of The Fabulous Killjoys. Každé předchozí album bylo temné a emocionální - a ať už o to máte přehled nebo ne, kapela byla ve své generaci jedním z průkopníků 'emo'. Když bylo vydáno Danger Days, byl to pro hudební svět šok - čtveřice se zbavila tužek na oči a songů o smrti pro dobro optimistického rockového alba které, ačkoli nikdy nedokázalo dostát The Black Parade, dokázalo podržet samo sebe. Way objasňuje, že po minulých letech na turné fanoušci dychtivě album přijali.

"To album pro nás bylo větší výzvou a já myslím, že díky tomu to fanoušci více ocenili," začíná. "Něchtěli slyšet to stejné, očekávali od nás něco většího, takže nám trvalo hodně času, než jsme to album vytvořili. Udělali jsme první pokus s Brendanem O'Brienem a to album bylo neuvěřitelné, ale my jsme do toho chtěli přidat nějaký nový a jiný nádech. Chtěli jsme odpálit něco, čeho jsme se nikdy předtím nedotkli, takže jsme odbočili ze zajetých kolejí a hráli v žánrech, ve kterých jsme nikdy předtím nehráli, a psali jsme v žánrech, ve kterých jsme nikdy předtím nepsali - a myslím, že z toho vyšlo něco neuvěřitelného. Myslím, že jsme hodně lidí překvapili."

Kapela nedávno dokončila americké Honda Civic Tour s Blink 182 a Way říká, že to byly úžasné dva měsíce. Každopádně - uprostřed turné se internet naplnil k prasknutí zvěstmi, to když kapela oznámila, že nedávno naverbovaný bubeník Michael Pedicone byl vyhozen poté co zjistili, že kradl kapele peníze. Ačoli kapela odmítá o tomto incidentu mluvit, Way potvrzuje, že náhrada za Pediconeho, Jarrod Alexander, bude pravděpodobně poblíž kapely delší dobu - ale neučiní žádný stálý závazek.

"V dohledné době budeme hrát s Jarrodem," objasňuje Way. "Pojede s námi na Big Day Out. Ale už nikdy nechceme plně zaměstnat bubeníka. Rádi hrajeme s Jarodem, on rád hraje s námi, takže takhle budeme hrát tak dlouho, dokud to bude obou stranám dělat radost. Ale už nikdy znova nepřidáme do kapely dalšího člena."

My Chemical Romance byli vždy velmi umělecká kapela, co se týče textů a tématu - a Danger Days není jiné. každý ze čtyř členů má přidruženou postavu jako z komixové knihy, která je vytvořena, aby seděla do příběhové linie alba, a Way objasňuje jak byli vytvořeni a oznamuje, že s tím nepřestanou ani u dalšího alba.

"Gerard přišel s námětem a dával nám otázky - 'jaká je tvá oblíbená barva, oblíbené zvíře' a tvořil pro nás postavy. Měl vizi o pirátské radiové stanici a gangu rebelů proti korporaci. A byl to takový obrovský umělecký projekt pro každého v kapele, byla to opravdu dobrá zkušenost a nechala téci proudem naše kreativní šťávy. Tvořili jsme si svět, ve kterém budeme žít. Každému albu tak nějak vytvoříme celý vesmír a ten vesmír perfektně sedí k songům, které píšeme."

Jedna nahrávka na Danger Days pojmenovaná Vampire Money vypadá jako přímé 'fuck you' pro fenomén náctiletých Twiligt - se sarkasticky křičeným textem: 'Sparkle like Bowie in the morning sun' a 'Hair back, collar up, jet black, so cool.' V návaznosti na vydání nového filmu stojí song za zmínění a Way objasňuje to, že kapela nechtěla nikoho urazit.

"Není to doslova rýpnutí si do Twiligtu," váhá. "Je to jen o tom, že jsme byli několikrát osloveni z několika stran, abychom případně vytvořili song pro Twilight. A nepočitatelněkrát jsme řekli 'ne, my to neuděláme'. Nic proti Stephanie Meyer nebo někomu z herců, ale bylo by to poškození našich fanoušků, kdybychom se do toho zapojili. Vlastně ten song mluví o tom, když vás někdo znova a znova žádá, abyste dělali něco, co nechcete, a vy jim to odůvodníte a oni stále nechápou, proč to tak cítíte. Nechováme vůči nikomu zášť. Je nám vzdálené kritizovat něčí zájmy - my také máme svoje podivínské záliby, všichni máme svá provinilá potěšení."

My Chemical Romance mají obrovskou fanouškovskou základnu - převážně mezi teenagery. Way objasňuje, že existuje určitá úroveň zodpovědnosti, kterou nesou spolu s miliony teenagerů, kteří následují každý jejich pohyb, a sláva je velmi křehká síla.

"Nejlepší věc na slávě je, že máte možnost tvořit ve velkém měřítku spolu se svými nejlepšími přáteli a víte, že hodně lidí věnuje pozornost tomu, co máte říct, a hodně lidí si myslí, že máte něco důležitého, co byste řekli," objasňuje Way. "A ta nejhorší věc na slávě je, že je to velmi prchavá věc. Někteří lidé ji získají a aktivně jí využívají, a někteří lidé ji získají a začne to požírat jejich osobu. A to je ta špatná část slávy, když se lidé svojí slávou opíjí. Věří ve svém fiktivním bombastickém humbuku, že to pro ně všechno někdo připraví. A další negativní část je, že lidé v současné době očekávají, kvůli tomu, jaký je internet a svět v dnešních dnech, jakési oprávnění k tomu, že by děti měly být v určitém okamžiku svého života slavné. A některé z nich budou slavné a jasně, dejme jim víc síly, ale některé z nich ani neví, proč to říkají, byly jen naučené, aby to očekvaly."

Když dostal otázku ohledně plánů kapely - Big Day Out, Way potvrzuje, že zahajují práci na novém albu a doufá, že se do Austrálie vrátí zpět co nejdříve po jeho vydání.

"Většinou jsme s alby na turné tak dlouho, že jsme naprosto vyčerpaní a potřebujeme si dát rok přestávku předtím, než se budeme moct vrátit a udělat to znova," zakončuje. "Ale tentokrát jsme byli na turné jen rok. Takže dříve nebo později se sejdeme a začneme dávat dohromady další album. Všichni v kapele stále něco píšou - riff, melodii, název songu, jakýkoli nápad. Takže můžete očekávat, že se vrátíme spíš dřív než později!"

MCR na albu "Chimes of Freedom"

23. listopadu 2011 v 19:15 | Lumierre the Aftermath Animal |  Ostatní novinky
Pokud jsem to dobře pochopila, tohle album vychází jako připomenutí padesátého výročí od založení Amnesty International - hnutí, které bojuje proti porušování lidských práv.
Album obsahuje čtyři disky - a je celé zasvěcené Bobu Dylanovi. Takže nikoho asi nepřekvapí, že jsou tam MCR s Desolation Row - překvapivější možná je, že to bude live nahrávka.
Album výjde 24. ledna příštího roku.


Disc 3
01. K'NAAN - With God On Our Side
02. Ximena Sariñana - I Want You
03. Neil Finn with Pajama Club - She Belongs to Me
04. Bryan Ferry - Bob Dylan's Dream
05. Zee Avi - Tomorrow Is A Long Time
06. Carly Simon - Just Like a Woman
07. Flogging Molly - The Times They Are A-Changin'
08. Fistful Of Mercy - Buckets Of Rain
09. Joe Perry - Man Of Peace
10. Bad Religion - It's All Over Now, Baby Blue
11. My Chemical Romance - Desolation Row (Live)
12. RedOne featuring Nabil Khayat - Knockin' on Heaven's Door
13. Paul Rodgers & Nils Lofgren - Abandoned Love
14. Darren Criss featuring Chuck Criss and Freelance Whales - New Morning
15. Cage the Elephant - The Lonesome Death of Hattie Carroll
16. Band of Skulls - It Ain't Me, Babe
17. Sinéad O'Connor - Property of Jesus
18. Ed Roland and The Sweet Tea Project - Shelter From The Storm
19. Ke$ha - Don't Think Twice, It's All Right
20. Kronos Quartet - Don't Think Twice, It's All Right

Frank se stavil na oficiálkách...

23. listopadu 2011 v 19:02 | Lumierre the Aftermath Animal |  Novinky z oficálky
A napsal krásnej článek. Je to neuvěřitelný. Když se na něj podívám, nevím proč, ale prostě bych do něj jen tak neřekla, že napíše něco takovýho skvělýho. Jeho blorgy prostě vždycky dokážou nakopnout.
Jinak... má to název "iUno Ano, Mucho Dangeroso!" - za pomoci překladačů a slovníků jsem zjistila, že by to mohlo být něco jako "Jeden rok, hodně Dangerózní!".

Autor: Frank Iero

Fíha, čas letí, přátelé. Kam všechny ty hodiny zmizely? Přesně před rokem v tento den bylo do světa vypuštěno Danger Days: The True Lives of the Fabulous Killjoys. Upřímně - nemůžu uvěřit, že je to už rok. Musím říct, že po roce od vydání jiných alb nám přišlo, jako bychom ty songy napsali už před strašně dlouhou dobou... ale tohle má stále tak nějak ten nádech něčeho úplně nového. Nevím, jak bych to popsal. Ale možná právě tohle je důkaz toho, jaký máme z tohoto alba pocit. Ještě si nemyslím, že jsme s tímhle albem skončili. (Tahle věta by se dala z originálu doslovně přeložit jako "Nemyslím, že už byl každý kámen otočený." - prostě s ním asi ještě trochu počítají - pozn. Lumierre)

Skvělá věc na albech je, že neumírají, ale zrají. Některá půvabně jako dobré víno, jiným prostě přibudou vrásky a zvadnou. Jen čas ukáže opravdovou vnitřní krásu alba. Čas, který trávíte společně, poznáváte jeden druhého, zamilováváte se... zamilováváte se do nedokonalostí toho alba. Pro nás byl letošní rok jako cesta - i pro vás všechny. Společně jsme našli nové přátele a ztratili staré přátele. Oslavovali jsme i plakali. Milovali i vedli válku. Jako osobnosti jsme vyrostli a během té cesty jsme našli naše pravé osobnosti. Cestovali jsme mnoho mil a nakonec jsme našli naši cestu domů. Prožili jsme ty nejnebezpečnější dny co nejplněji a ve většině případů jsme dosáhli cíle.

Všichni z nás jsou navždy vděční našim neuvěřitelným oporám. Těm, kteří tu byli od začátku, a nikdy by se neotočili zády. Díky vám jsme našli tu neuvěřitelnou sílu uvnitř nás, která nám dovolila být sami sebou a naprosto neřešit na to, co si ostatní myslí.

Horlivě se spolu s vámi těšíme na příští rok na kontaminování Austrálie. Ale do té doby žijte nebezpečně, buďte sami sebou a nenechávejte se ničím rozhodit.

xoFrank&MCR

Gerard v zítřejším Bravu

23. listopadu 2011 v 17:28 | Lumierre the Aftermath Animal |  Ostatní novinky
Tak vypadá to, že Bravo fakt napíše něco o MCR. A celkem by mě zajímalo, co bude ve článku Gerard Way: "Sebepoškozování? S tím je konec!"
Uvidíme.

INFO: Nové Bravo je tu! - foto

Party Poison tričko + video (Gerard pro MassCanvas)

22. listopadu 2011 v 19:10 | Lumierre the Aftermath Animal |  Ostatní novinky
Kdo si myslel, že MassCanvas už nám nemá co dát (jako já)... ten se plete. Máme tu video, kde Gerard kreslí Party Poison + máte možnost si za $30 (570Kč, 22€) koupit tričko s tímhle motivem. Ale pozor, je jich jen omezený počet ;)
Gerard ve zkratce ve videu říká, že bychom vždycky měli dělat umění z těch pravých důvodů - mu samotnému se na kreslení líbí, že je tam cokoli možné. A taky říká, že už jako dítě miloval komixy a inspirovaly ho, proto miluje kreslení komixů - je to jediné, co kdy četl.


Danger Days slaví první narozeniny

22. listopadu 2011 v 18:58 | Lumierre the Aftermath Animal |  Ostatní kolem kapely
Jo, právě dneska. Právě dneska je to rok, co jsem měla šílenou radost - protože to bylo první album MCR, který jsem tak moc prožívala. První éra, kterou jsem kompletně celou žila. Myslím, že s čistým svědomím můžu říct, že jsem Killjoy.
Je zvláštní, jak hudba mění lidi. Mně Danger Days dodalo odvahu, inspiraci, pomohlo mi posunout se někam dál. Před rokem jsem v noci sledovala release show a netušila jsem, že na takové jedné show já jednou budu.
Byla jsem ve Vídni. Mám Rayovo trsátko, leží mi na poličce vedle postele. Každej večer ho vezmu do ruky. A když ztrácím naději nebo sebedůvěru, vzpomenu si na to, že i člověk, kterej lítal v drogách, alkoholu a antidepresivech, dokázal odzpívat koncert v Reading po boku Briana Maye pro několik desítek tisíc lidí.
A pokud je tohle to, co mělo Danger Days ukázat... jsem ráda.


MCR vystoupení v Austrálii

21. listopadu 2011 v 18:35 | Lumierre the Aftermath Animal |  Novinky z oficálky
Ne že by to pro nás něco moc znamenalo, ale já mám třeba radost, že možná bude novej inteview, budou nový fotky ze show a možná i mimo ni a tak podobně, takže o tom píšu.
Na oficiálkách se objevil článek, kde MCR oznamují všechna data vystoupení - vypadá to, že MCR se v Austrálii zdrží od 20. ledna do 5. února a mezitím odehrají devět shows. Juhú, to bude matroše ^^ při takové velké přestávce udělá člověku radost i zahraniční show... to jsem to dopadla.

Nový merch v official store i na Hot Topic

20. listopadu 2011 v 12:09 | Lumierre the Aftermath Animal |  Novinky z oficálky
Do official store přibylo několik kousků - a včera se objevilo nový tričko od Hot Topic. Takže... tady máte nákupní seznam i s cenama ^^

Blog od "Geezy-ho"

19. listopadu 2011 v 12:33 | Lumierre the Aftermath Animal |  Novinky z oficálky
Že by nám Gerard zase začal občas dávat zprávy o svém bytí? To potěší ^^
Takže pokud kašlete na povinnou školní četbu (jako já) a čtete místo toho komixy (jako já), je to skvělý Gerardův tip xD

Autor: Gerard

Dneska jsem šel Secret HQ v Silverlake a vzal si nejnovější komixy Prison Pit, Yo Gabba Gabba a něco, co vypadalo cool a jmenuje se to The Devastator... Ještě jsem nepřečetl Gabbu nebo Devastatora, ale Prison Pit bylo, jako vždycky, super brutální.
Seženu si novou knihu Craiga Thompsona, Habibi, hned příští týden a už teď se na ni fakt těším.
Geezy


Rozhovor s Gerardem pro Kerrang! z konce roku 2006

16. listopadu 2011 v 21:12 | Lumierre the Aftermath Animal |  Rozhovory, články...
Našla jsem jeden starší rozhovor a vytáhla jsem z něj jen části, co mi přišly nejzajímavější a nejlepší. Například jak Gerard tvrdil, že se při tvorbě TBP bavili. Vzpomínáte, co říkají teď? Měli deprese a ničilo je to.
Tak stejně je zajímavý, jak mluví o Grantovi - že spolu jednou třeba budou spolupracovat a hele, je to tady, Granta tu máme jako Korse.
A Vánoční MCR je taky fajn téma.
Takže enjoy ^^
Jaký pro tebe byl rok 2006?
"2006 bude patřit mezi roky, které budou vyčnívat nad ostatními po celý můj život, protože to byl rok, kdy jsme vytvořili 'The Black Parade' a vytvářet tohle album byla velká zábava. ..."

***

Jaké tvoje idoly jsi letos potkal?
"Potkal jsem Billyho Corgana (Smashing Pumpkins), byl fakt úžasný. Taky jsem se setkal s Grantem Morrisonem. Hráli jsme v Glasgow a šli jsme s ním a s jeho ženou na oběd a byli fakt ku*va moc skvělí. Je jedním z těch, kdo na mě mají největší vliv co se textů týče, a píše komixové knihy. Bylo to jako potkat někoho svého druhu, takhle na mě působil. Byl opravdu rád, že jsme se setkali, takže myslím, že budeme ještě dlouho přátelé."

Myslíš, že by jsi s ním mohl pracovat?
"Strašně rád bych jednou nakreslil něco, co on napsal, myslím, že by to mohlo být skvělý."

***

Jaké jsou tvoje plány na Vánoce?
"Dobrá otázka§ Moje jediné plány by se týkaly rodičů. Loni jsem byl o Vánocích v Japonsku, takže myslím, že budu letos trávit Vánoce s rodiči. Ale byl jsem u nich na Díkuvzdání, takže možná si o Vánocích někam udělám výlet. Už jsem si také dlouho neužil fajn Vánoce s přáteli, takže to možná napravím. Už dlouho jsem si neoblékl svetr a nešel pomoct kamarádovi se stromečkem, takže se možná dám dohromady se svými nejlepšími přáteli a budeme prostě koukat na nějaké pitomé filmy."

Co dáš na Vánoce zbytku kapely?
"Trochu klidu! Zní to fakt ohraně, ale dali jsme si navzájem ten nejlepší dar, jaký jsme mohli - naše talenty. Předali jsme si je navzájem. Vlastně jsme si navzájem svěřili své životy. To, že jsme v kapele, které jsme se zavázali životem. Takže si kvůli tomuhle nedáváme žádné velké dárky. Je to takové nepsané pravidlo. Jsme prostě rodina, takže si říkáme 'Co potřebuješ?' 'Nic nepotřebuju, jen chci, abys byl můj přítel.'"

Budeš si dávat nějaké předsevzetí?
"Chci poprvé ve svém mladém životě zkusit přestat kouřit. Lidi mě uvidí bez cigarety a řeknou si 'Ty kráso, tenhle chlap možná bude žít trochu déle'. Myslím, že to tak trochu musím udělat. Je to jakási touha po dlouhém životě, která mě žene, a velký rozdíl v přísunu vzduchu možná udělá velký rozdíl i při show. Nepatřím k těm, kdo by při vystoupení stáli u mikrofonu, takže mám automaticky méně vzduchu než normální zpěvák - a tomu všemu prostě kouření nepomáhá."

Killjoys vs. Little Black Stars - další souboj fanoušků

15. listopadu 2011 v 20:48 | Lumierre the Aftermath Animal
Zatím to vypadá slibně. A vzhledem k tomu, že ani v minulým kole hlasovaní se Little Black Stars nedostali moc daleko, snad je Killjoys tentokrát rozdrtí.
Každopádně pro to je potřeba něco udělat - hlasovat. A to přímo tady.

Album vs. album: Danger Days proti This is War, TBP proti A7X

13. listopadu 2011 v 16:09 | Lumierre the Aftermath Animal |  Ostatní novinky
Je to soutěž alb - vždycky dvě alba v duelu proti sobě a lidi hlasují o tom, který je lepší. MCRmy opět bojuje proti Echelonu - a tentokrát jde hlasovat jen jednou. Takže všichni sem a hlasujeme pro Danger Days! ;)
A další boj je The Black Parade proti City of Evil od A7X. Tady jsem zas váhala já, ale protože TBP prohrává, hlasovala jsem za ně.
... a vůbec je tam těch hlasování povíc xD MCR v ostatních případech většinou vyhrávají, ale kdo má čas, může si to projít a zaklikat si ^^

Frankův song dne

12. listopadu 2011 v 17:37 | Lumierre the Aftermath Animal |  Twitter - Frank
Frank se dneska zase ozval na Twitteru. A kdyby někoho zajímalo, co právě poslouchá, tady to je ;)


Rayův "přírustek do rodiny"

12. listopadu 2011 v 17:35 | Lumierre the Aftermath Animal |  Twitter - Ray
Ray dneska uveřejnil na svůj Twitter s komentářem "Nový synovec. D&D. Miluju moji rodinu." MCR jsou očividně blázni do hry Dungeons&Dragons - od I'm not Okay přes Gerarda až k Rayovi. Holt Ray teď asi nemá co dělat, ani děti zatím nemá... tak paří PC hry, no.


Our Lady of Sorrows

11. listopadu 2011 v 21:28 | Lumierre the Aftermath Animal |  IBYMB, YBMYL - Překlady
(Překlad názvu: Naše Panna Marie bolestná)

Drowning Lessons - překlad

10. listopadu 2011 v 18:54 | Lumierre the Aftermath Animal |  IBYMB, YBMYL - Překlady
(Překlad názvu: Lekce tonutí)

Frankův dnešní song

9. listopadu 2011 v 20:30 | Lumierre the Aftermath Animal |  Twitter - Frank
Období temna - tak se zase věnuju Tweetům. Frank před chviličkou napsal "#songofthemoment The Great Pan is Dead by Coldcave".
A song je to přímo tenhle.