Leden 2012

MCR nominovaní na ocenění NME

30. ledna 2012 v 20:54 | Lumierre the Aftermath Animal |  Ostatní novinky
Pamatujete loňský NME Awards, kde MCR vystupovali s ponožkama přes hlavu a odnesli si i pár ocenění?
Tak letos je tam máme znova - a kategorie jsou mnohem zajímavější.
Máme je v kategoriích Nejlepší hudební moment roku - tam patří nominace jejich vystoupení s Brianem Mayem na Reading festivalu. Další je kategorie Nejoddanější fanoušci. No a pak samozřejmě, jak jinak - Gerard jako Nejvíc sexy muž.
Hlasovat můžete tady.

Otázka pro Mikeyho a Raye (BDO)

30. ledna 2012 v 20:25 | Lumierre the Aftermath Animal |  Rozhovory, články...
Mikey a Ray začnou mluvit kolem 3:18 (nebo spíš prvně mluví redaktorka, ale to je jedno).
Baví se o tom, že pokud by měli vybrat někoho z lineupu, s kým by propojili vystoupení, byl by to Kanye West a jeho tanečníci.


Štěstí dvanáctiletého fanouška

29. ledna 2012 v 21:28 | Lumierre the Aftermath Animal |  Ostatní kolem kapely
O jeho příběhu se zmínila už slsi. Já jsem trochu procházela Twitter a našla jsem o něm trochu víc. Strašně se mi líbí, že MCR mají i mezi klukama v takovým věku vášnivý fanoušky x) proto to sem píšu.

Nejprve dostal k Vánocům lístek na MCR. Jeho reakci pak můžete vidět v tomhle videu. doporučuju přetočit na 0:45, tam to teprve začne být zajímavý ;)

Pak ve svým skvělým Kobra Kid kostýmu čekal na MCR po koncertě.


Podle Tweetů se sice přímo MCR nedočkal, ale technici pro tour mu přinesli Mikeyho trsátko a podepsaný setlist se vzkazem "You're an awesome little dude." Na fotce je právě se setlistem, trsátkem a se slzama štěstí v očích. Krásný, ne? ^^


Frank pro magazín Reverb

28. ledna 2012 v 21:50 | Lumierre the Aftermath Animal |  Rozhovory, články...
Článek, na kterej mě upozornila slsi. Frank mluví o své výbavě, o tom, proč nebyl posledně s MCR v Austrálii, o tvorbě Danger Days...

V dobách, kdy se drsně přehodnocuje celý systém, udělali My Chemical Romance neobvyklý krok a přestali brát sebe samotné až tak vážně. Poté, co spálili černou barvou ověnčenou vojenskou kapelu The Black Parade, byl čas přehodnocovat. Měli plán - nahrát surové punkové album (ve stylu The Stooges se spolehlivým producentem Brendanem O'Brienem Pearl Jam, AC/DC), oprostit se od nálepky "EMO" a žádat si trochu úcty. Matt Petherbridge mluvil s kytaristou Frankem Ierem o radikálnější cestě s Danger Days: The True Lives of The Fabulous Killjoys.

"Vsadili jsme všechno," řekl Iero. "Museli jsme se rozhodnout - buď vydáme něco, s čím nejsme stoprocentně spokojení, nebo půjdeme se vším ven a uděláme něco, co se nám opravdu líbilo. Díky strachu jsme se dostali ke svobodě. Mohlo to být jakkoliv. Mohlo to být tak, jak je to teď, mohlo z toho být něco, na co jsme hrdí, anebo to mohlo být strašné a navždy bychom toho litovali."
Iero popsal tvorbu Danger Days jako po sobě jdoucí "zkoušky ohněm". Kapela používala syntetizátory více výrazně v písních jako Planetary (GO!) a Bulletproof Heart - to nutilo Iera nahrávat kytary jinak.
"Vyhodili jsme návody a přistupovali jsme k songům víc nenásilně - například jsme si brali takové nástroje, které nám vyhovovaly, a přemýšleli jsme o nich jinak než předtím.
"Pro mě to byla nekonečná křivka učení se - vzít kytary z jejich pohodlných poloh a přistoupit k nim jinak. Tvořit s nimi takové zvuky, které vůbec nezní jako kytara - přistoupit ke kytaře jako k perkusnímu nástroji nebo zkoušet replikovat různé syntetické zvuky. Nikdy jsem vlastně nevěděl, co z toho vzejde. Pohybovali jsme se v místech, kde jsme nikdy předtím nebyli. To bylo inspirující."
Vstupují ulítlí akční hrdinové The Fabulous Killjoys, kteří se pohybují v postapokalyptické Kalifornii někdy v roce 2019 a bojují proti zlotřilé korporaci Better Living Industry (výstižně pojmenované BL/ind). Zatímco album neskrývá v hudbě ani v textech žádný koncept, postavy a prostředí ovlivnily události v hudebních videoklipech singlů Na Na Na a Sing. Třetí video k singlu The Only Hope For Me Is You, které ukončí činnost Killjoys, bude teprve vydáno.
A s praštěnými novými postavami přichází také pseudonymy! Fun Ghoul říkají Ierovi, ale on trvá na tom, že není tak divné, jak si myslíte.
"Jména, pod kterými vystupujeme v Danger Days, nebyla přímo pro postavy," směje se. "Pojmenovávali jsme naše zbraně. Jako dítě jsem s přáteli chodíval pro kostým na Halloweena do obchodu s maskami jménem Fun Ghoul. Když jsme se bavili o pojmenovávání zbraní, měl jsem nakreslit symbol, který jsem chtěl mít na zbrani - a první, co mě napadlo, bylo logo Fun Ghoul."
Když už mluvíme o zbraních, Iero úzce spolupracoval s Epiphone, aby sestavil svůj vlastní signature model kytary - Wilshire Phant-o-matic! Je to spojení těla kytary Epiphone Wilshire z 60. let s krkem, s prvky Les Paul Elitist. Také má Tone-o-matic switch (a proto Phant-o-matic) a Momentary Kill switch, který vypojí signál za účelem dramatičnosti.
"Hrál jsem na Les Paul Elitist, ale chtěl jsem něco, co by mělo zvuk trochu lehčí. Jednou mi chlapi z Epiphone ukázali Wilshire - měla přesně takový zvuk, za kterým jsem se hnal."
Iero se nemůže nabažit Phant-o-matic. Byla to jedna z jeho hlavních kytar při nahrávání Danger Days (další byla Epiphone Casino) a také je to jeho hlavní kytara pro vystoupení. V rozporu se spoustou syntetizátorů a efektů na stage si Iero udržuje zvuk prostý a jednoduchý. Na čisté tóny používá Vox AC30. "Na to moc efektů nepoužívám, je to skvělý samostatný zvuk. Nevím, jestli to někdo dokáže porazit."
Pro distortion zvuky používá kytaru spolu s Orange Thunderbird 200W a 4x12 cab, overdrive dělá pomocí Keeleymodded Boss Blues Driver BD-2 a samozřejmě Way Huge Swollen Pickle.
"Může to reagovat jako Big Muff, nebo to tvořit mnohem menší, nepatrně overdrivové tóny Říkám všem o Swollen Pickle, je to skvělý efekt."
Australští fanouškové se těšili na návrat kapely už od ohlášení a zrušení vystoupení na Soundwave 2010 - pro tisk to bylo přisuzováno vážnému zranění hlasivek zpěváka Gerarda Waye, ale pravděpodobněji bylo ovlivněné tvorbou/přetvářením Danger Days. Ať je to jakkoli, pro Iera je turné na australském Big Day Out vzrušující - když vezmeme v potaz to, že posledně měl jednosměrný lístek opačným směrem kvůli výbuchu dutiny nosní ještě ve vzduchu!
"Stalo se to tak… jeli jsme na turné do Japonska a pak hned do Austrálie. Bylo to minule, když jsme jeli turné Big Day Out. Před turné v Japonsku mi vytrhli zub moudrosti a řekli mi, že to bude v pohodě. Na cestě do Japonska, bylo to drsný. Nezahojilo se to tak, jak by mělo, a moje dutiny tak trochu explodovaly," směje se. "Měl jsem obrovskou infekci, a když jsem přiletěl do Japonska, jel jsem přímo do nemocnice a pak o pár hodin později jsem musel letět zpět do New Yorku. Pak jsem nesměl dva měsíce létat. Ale nejen to, měl jsem starosti i z návratu zpět do letadla domů, protože se to mohlo stát znova. Bylo hodně kruté slyšet doktory říkat "Na tohle turné nemůžeš, protože tvoje hlava explodovala…"

The Great Yellow Gerard

26. ledna 2012 v 20:25 | Lumierre the Aftermath Animal |  Fotky Gerard Way
Poslední dobou nic nestíhám, dneska se mi sešlo moc školy najednou - ale! Hned, když jsem ve článku u slsi uviděla tuhle fotku Gerarda, řekla jsem si, že ju musím poslat dál. Prostě mě to odepsalo - Gerard, mluvící s vlastní rukou... momentka! xD
Všechny fotky jsou v již zmíněným článku u slsi.


Článek z AdelaideNow.com

24. ledna 2012 v 20:48 | Lumierre the Aftermath Animal |  Rozhovory, články...
Krátký článek - Gerard mluví o Adelaide, kde si koupil akustiku, jak je těžké být jako rodič na turné a podobně...

Dlouhá budoucnost Big Day Out je možná skrytá v mlze, ale ne pro frontmana My Chemical Romance Gerarda Waye.
Je si jistý, že tento hudební festival zůstane.
"Je jako cokoli jiného, každý se tím jednou bude trápit, příjdou skvělé roky a příjdou i těžké roky," říká Gerard.
"Ukazuje to, jak se obecně daří hudebnímu světu... ale nechci říct, že už tam nikdy nebudeme hrát, je to strašně dobrej festival, opravdu dobře se tu bavíme."
Auckland byl pro příští rok zrušen a vznikly obavy, že část v Adelaide a Perthu by mohl vzít stejný konec.
Ale američtí rockeči - kteří jsou momentálně na turné s Big Day Out - doufají v rychlý návrat do Austrálie a konkrétně do Adelaide, na které má Gerard pár oblíbených vzpomínek.
"Vzpomínám si, když jsme tam byli naposled tam - procházel jsem se a hledal jsem obchod s kytarami... myslím, že jsem si v Adelaide koupil akustickou kytaru."
"Je tam taková cool energie," říká ohledně jeho poslední návštěvy před pěti lety.
Časy se změnily i pro kvartet z Mew Jersey, kteří se dali před více než deseti lety. Všichni čtyři členové - Ray Toro, Mikey Way, Frank Iero a Gerard - jsou ženatí, Gerard má navíc dvouletou dceru Bandit.
"Jako rodiče jsme ani moc nezjistili, jak by to mohlo funovat." říká Gerard. "Turné je obtížné, nikdy si na ně nezvykneš."

Krátký review z BDO (nzherald.com)

23. ledna 2012 v 19:53 | Lumierre the Aftermath Animal |  Rozhovory, články...
Sice to není úplně pozitivní review, ale stejně ho překládám. Na stránkách nzherald.com jsou reviewy i k ostatním BDO vystoupením, já sem dávám jen MCR.

Gerardovo dílo inspirované Metallicou

22. ledna 2012 v 21:29 | Lumierre the Aftermath Animal |  Ostatní fotky
Rozhovor s Gerardem ohledně tohohle díla jsem překládala tady. Je inspirován písní "One" z protiválečného filmu Johnny Got His Gun (1971).
První část Big Day Out rozhovoru s MCR

21. ledna 2012 v 12:16 | Lumierre the Aftermath Animal |  Rozhovory, články...
Um, tak jsem se k tomu konečně dostala a udělala jsem asi tak polovinu interview s MCR, kterej už jste nejspíš všichni viděli - je tady. Není to samozřejmě všechno přeložený doslova, občas něco řeknou potichu a špatně se to chytá. Ale i tak je to boží interview.

F: Připraveni?
R: Připraveni.
F: Tady jsou vaše otázky pro My Chemical Romance.
M: Čau všichni!
R: *zamává*

Nová mikina v official store

21. ledna 2012 v 11:27 | Lumierre the Aftermath Animal |  Novinky z oficálky
Na MCR.com se objevila krásná nová mikina - ta myšlenka, že jsou vlastně Demolition Lovers rozdělení zipem je skvělá. I ten nápis "Love Will Tear Us Apart" (láska nás rozdělí) nemá chybu. Kdybych tak měla víc financí, objednala bych si ju...

Autor: MCR


Cena: $44.99 (890Kč, 35€)

Nová mikina "Demo Lovers", která obsahuje kresbu z Three Cheers For Sweet Revenge, se právě začala prodávat v oficiálním MCR store. Také má na zadní straně natištěné klasické logo MCR.


Zlatovláska

20. ledna 2012 v 22:00 | Lumierre the Aftermath Animal |  Fotky Gerard Way
Umm, Gerard vypadá jak z člen britskýho boybandu! xD Titul článku plně vyjadřuje moji první myšlenku, když jsem ty fotky uviděla.


Kids From Yesterday od My Chemical Romance: Smrt pro Danger

19. ledna 2012 v 22:21 | Lumierre the Aftermath Animal |  Rozhovory, články...
Zajímavý a zamýšlivý článek od MTV. Nic víc, nic míň.

Vážně, Danger Days: The True Lives of the Fabulous Killjoys od My Chemical Romance by si zasloužilo víc. Velké a smělé znovunalezení jejich zvuku a naparování - to byla, podle přiznání kapely - 'raketová střela' namířená na zničení usedlého rock and rollového státu. A právě možná kvůli tomu se špatně uchytilo tady ve Státech.

Prakticky byste mohli sledovat úpadek alba na videích, která MCR vydali - začalo to velkorozpočtovým Na Na Na a následovalo stejně zářivé Sing, kde odstranili titulní Killjoys (o kterých, jak se zdá, už nikdy neuslyšíme). Jejich další singl Planetary (Go!) vyšel společně s live nahrávkou a pokud dobře vím, klip k Bulletproof Heart už nikdy nezrealizovali.

Zdálo se, že My Chem chtělí objasnit důvod v interview pro MTV News, který proběhl v loňském roce, když frontman Gerard Way bědoval, že si kapela 'prošla mnoha věcmi' během období s Danger Days a naznačil, že pokud budou ještě nějaká videa pro songy z alba, budou si je muset MCR financovat sami.

Takže to určitým způsobem souhlasí s tím, že v pondělí představili poslední klip z Danger days - fanouškovské video The Kids From Yesterday, které dokumentuje desetiletý vzestup kapely z neo-gothových rockerů z New Jesey až po meziplanetární kvartet. Stejně jako samotný song je i klip hořkosladkou záležitostí, popisuje mnoho triumfů MCR (směsici památných koncertních momentů, které vyvrcholí headliningem na Reading and Leeds v loňském létě), zatímco nechává ty, kteří rádi čtou mezi řádky, zamyšlené, jestli možná nepředstavuje poslední éra kapely také konec ... ne nezbytně konec My Chem samotných, ale konec okamžiku v rocku, který, jak se zdá, teď téměř vymizel. Upřímně - MCR byli poslední pevností opojného rozkvětu v polovině uplynulých deseti let v oblasti MySpace punku. A teď, no, kdo ví, co bude další?

Samozřejmě to vypadá, že většina zprávy, kterou mělo zprostředkovat Danger Days, bylo jedno z oprávnění, které si kapela udělila, a to inspirace fanoušků k tomu, aby vzali věci do svých vlastních rukou a reorganizovali status quo. To je další důvod, proč je Kids prostě dobrým rozloučením - bylo vytvořeno za spolupráce s fanynkou jménem Emily Eisemann, která se probrala záznamy z koncertů a vytvořila vlastní klip. Existuje i důvod, proč video končí frází "Art is the Weapon," nakonec přeci právě tohle byla po celou dobu jasná výzva kapely.

Je to také něco, čeho se Way dotknul už při vydání alba Danger Days, když řekl MTV News, že nové album není koncepční, ale spíš "kompletní umělecký útvar" pro ničení systému - a dává tak sílu přímo do rukou fanoušků. Kids je důkazem toho, že zpráva MCR byla vyslyšena hlasitě a zřetelně, možná ne velikostí veřejnosti, která si album koupila, ale určitě a nejvhodněji reakcí fanoušků. Někdy nejsou prodeje jedinou mírou úspěchu kapely a Danger Days tento fakt potvrzuje. Kids možná přivádí ke konci jednu kapitolu jejich kariéry, ale kamkoli půjdou MCR příště, víte, že tak učiní s velkou odvahou. A to nakonec dělá kapelu opravdu skvělou - ochota překračovat meze, šířit inspiraci, narušit věci... občas dokonce na vlastní výdaje.

Gerard pro AltPress ohledně výstavy Obey Your Master

18. ledna 2012 v 19:44 | Lumierre the Aftermath Animal |  Rozhovory, články...
Rozhovor s Geem ohledně jeho kousku, kterej vytvořil pro výstavu Obey Your Master. Taková hlavně Metallicová záležitost, ale zajímavej rozhovor.

Jejich nejznámější album by mělo být známé pod názvem "The Black Album", ale veterán metalové jednotky Metallica vzbudil i širokou paletu estetických obrazů. Tento pátek bude Exhibit A Gallery v Los Angeles pořádat Obey Your Master - uměleckou výstavu, která představí díla ovlivněná kapelou během uplynulých třiceti let. Vedle prací vytvořených autory s uznávanými jmény jako Shepard Fairey, Travis Louie a Gail Potocki získali kurátoři také díla Metalli-fan rockerů jako jsou Andy Biersack z Black Veil Brides, Shawn "Clown" Crahan ze Slipknot a frontman My Chemical Romance Gerard Way.
Wayův přínos výstavě jsou barvené a vyrobené nášlapné miny, které jsou inspirovány průlomovou písní Metallicy z roku 1989 "One" - video obsahuje záznamy z hrůzného protiválečného filmu z roku 1971 Johnny Got His Gun. Promluvil si s Jasonem Pettigrewem z AP o svém příspěvku do programu Exhibit A, o své pevné lásce k Metallice a o tom, jak by mu nahánělo hrůzu setkání s kapelou.

Tvůj kus je postavený na songu Metallicy "One". Čeho jsi chtěl docílit?
Původní nápad byl vytvořit hromadu nášlapných min jako uměleckou instalaci. Požádal jsem svého kamaráda, aby mi vyrobil a odlil tunu takových, takže bych za svoje náklady dostal dobrou kvalitu. Získat opravdové miny - ať už vyřazené nebo jen repliky - je naprosto beznadějné. Párkrát jsem zkusil někoho oslovit, ale nakonec jsem skončil u hromady rozbitých, roztříštěných min.

Takže vzdáváš hold "One" a tak tlumočíš šklivost tichého a neživého vraha.
Přesně tak. Jádro věci bylo v tom, že jsem chtěl, aby vypadaly jako 'tiché'.

Což není zrovna přídavné jméno, které bychom mohli někdy použít k popisu čehokoli z prostředí Metallicy. Z pohledu fanouška Metallicy se mi na "One" líbí právě to, že bylo hitem, který nikdy neměl přijít. Bylo to první černobílé video, které jsem po dlouhé době viděl. Kapela vůbec nevypadala jako někdo, kdo by správně měl být na MTV a nic takového tu nebylo. Bylo úžasné vidět ty chlapy jak si nekompromisně dělají úplně to, co chtějí, píšou hudbu o tématech, o kterých nikdy nikdo v té době nepsal - všecho ostatní byl hloupý hair-metal nebo sex, drogy a rock 'n' roll. Pro kapelu je to důležitý song.

Je to tvůj oblíbený song od Metallicy?
Přijde na to. *pauza* Myslím, že můj oblíbený je "Welcome Home (Sanitarium)."

Jsem z té výstavy nadšený. Metallica je kapela, která sebe samou propůčila vizuálním elementům, takže lidi vlastně můžou interpretovat hudbu jiným způsobem. MCR vždycky usilovali o to, aby byli taky takovou kapelou. Máme nespočet fanoušků, kteří jsou v podstatě umělci - a já bych rád doufal, že jsme je buď přilákali, nebo přivedli k tomu, aby se stali více uměleckými, a můžou si vzít všechno, co jsme udělali a interpretovat to uměleckým způsobem. Není mnoho kapel, které jsou takové - Metallica a Iron Maiden takové jsou.

Metallica rozhodně dlouhou dobu patřila mezi jména, která udávají, co je metal. Také schytali mnoho obrovsky ostré kritiky za různé věci, jako napříklat válku s Napster kvůli zjevně nepohodlnému dokumentu Some Kind Of Monster nebo některé další počiny. Ale nemůžeme zapřít to, že vyšlechtili jednu z nejvytrvalejších a nejnenasytnějších fanouškovských základen v současné rockové hudbě. Myslíš, že Metallica má aspekty, které lidi nedokážou rozeznat, ale ty se s nimi jako umělec ztotožňuješ?
Stoprocentně. To, co frustruje lidi, kteří úplně nerozumí Metallice, jsou věci, které je nutí Metallicu milovat - a oni si to neuvědomují. Že je kapela extrémně tvrdohlavá, že tu nebyl nikdo jako oni v té době, když začínali - v tom je ten, že učinili nepopulární rozhodnutí říci lidem, aby si nas*ali, zatímco oni sami si dělají své věci. Za to je lidi milovali, ale o pět nebo deset let později jsou v Metallice úplně stejní lidé jako na začátku. V hodně směrech se právě s tímhle ztotožňuju - My Chemical Romance v tomto směru nezpůsobili až takový rozruch, ale jsme tak moc sami sebou, že máme velmi silné názory - a někdy lidi frustruje, když se jich držíme. Metallica měla problém s Napster a my za tím jdeme taky. Nikdy jsem je z toho nevinil. A myslím, že na to člověk musí mít fakt velkou odvahu, aby vydal takový film, jako vydali oni.

Takže nemáš problém s Metallicou. A vsadím se, že máš dokonce rád album S&M.
Na S&M jsou vlastně některé moje oblíbené songy od Metallicy, hlavně "No Leaf Clover." Byl to pro ně velký risk kvůli tomu, kde to mohlo skončit, a kde to nakonec doopravdy skončilo - což je skvělé.

Když už mluvíme o risku, myslím, že Metallica byla první americká metalová kapela, která snadno pojala punk a hardcore. Bylo možná je vidět v tričkách Misfits i Discharge, myslím tím ještě v těch dnech, kdy byly metal a punk kulturně velmi oddělené žánry.
Je to zábavné, měl bys to zmínit - jedna z věcí, které jsou na Metallice fakt důležité a lidi o nich moc nemluví, je celá ta sféra, kterou ovlivnili. O Misfits jsem se dozvěděl z tetování na ruce Cliffa Burtona. Později Dave Mustaine - který býval v Metallice - založil Megadeth a dělal cover Sex Pistols. Protože tyhle kapely byly punkové, otevřel si dvířka i do téhle kultury. Právě to pro mě Metallica znamenala: byli alternativou špatného populárního metalu, zatímco nabízeli cestu k mnoha jiným kapelám. Přemýšlím, že to tetování na ruce Cliffa Burtona bylo jen začátek toho všeho.

Opravdu chceš přiznat, že jako odchovanec z Jersey jsi se o Misfits dozvěděl právě takhle?
*smích* Myslím, že jsem tak nějak musel, protože když jsem začal poslouchat Metallicu, bylo mi asi tak 12. Když je ti tolik, ani nevíš, kdo jsou Misfits. A když pak zjistíš, že byli za rohem, nejspíš nepřiznáš, že jsi viděl tetování na rameni Cliffa Burtona. Množství vlivu vždycky přichází od hudebníků, který máš rád. Skvělá kapela je skvělá kapela - časem nezáleží na tom, jak ses k ní dostal.

Setkal ses někdy s někým z Metallicy?
Ne, nesetkal. Jsem nervózní. Není to taková ta fanouškovská nervozita, spíš nervozita z interpretace někoho jiného. Je to jako dělat portréty a vložit svůj pohled do práce někoho jiného. Pokaždé, když jako umělec vložíte kousek svého do díla jiného umělce, je to trochu stresující.

Zpráva od Franka na MCR.com

17. ledna 2012 v 19:50 | Lumierre the Aftermath Animal |  Novinky z oficálky
Um, nedělám to ráda a nedělám to časo, ale tentokrát se omlouvám Saxee, okopčím to od ní. Prostě teď kvůli pololetí trochu nestíhám - a chci se ještě pustit do překladu toho videointerview...

Frank:
Ahojte priatelia... tu je oficiálne video pre náš nový singel "The Kids From Yesterday". Toto bude posledný singel, ktorý vydáme z Danger Days a rozhodli sme sa, že neexistuje lepší song na záver ako náš spoločný obľúbený. Tento song znamená veľa pre nás individuálne a dúfame, že rovnako prehovára aj ku vám. Pri uvažovaní, aký druh videa by sa najviac hodil sme sa jednoznačne zhodli na "koláži videí"... niečo čo by ukázalo pokrok kapely za uplynulých 10 rokov vedúcich k jednému z našich najväčších momentov, uvatváranie Reading and Leeds festivalov toto uplynulé leto. Začali sme zbierať zábery a doslova sme sa pozastavovali nad neuveriteľným videom, ktoré vytvorila talentovaná Emily Eisemann (nám možno známa výrobou jedného z najsilnejších fan videí aké som kedy videla-> tu- pozn. Saxana). Vytvorila fan video, dala ho na youtube a perfektne to zhŕňalo všetko čo sme sa snažili vytvoriť. Tak sme jej zavolali, dali dokopy naše videá, a zbytok, ako hovoria, je už história.


Necháme Emily dať vám trochu viac náhľad na to ako sa to stalo.

The Kids From Yesterday video

15. ledna 2012 v 13:24 | Lumierre the Aftermath Animal |  Videoklipy
Mám tak moc pocitů, že je sem nedokážu napsat. MCR to sami okomentovali nejlíp:

"Naše video The Kids From Yesterday je o tom, kým jsme byli, kým byli naši fanouškové, kým jsme my všichni teď a možná i trochu o tom, kým my všichni budeme. Je to o té cestě."

Na video se můžete podívat zatím jen tady.

The Kids From Yesterday videoklip - už za dvě a půl hodiny?

15. ledna 2012 v 11:32 | Lumierre the Aftermath Animal |  Ostatní novinky
Nemůžu tomu uvěřit. Ta zpráva přišla jak blesk z čistýho nebe... prostě... neuvěřitelný. Asi tomu uvěřím, až to video fakt výjde, protože už jsme tu měli i Only Hope - několik zpráv - a taky nevyšlo. Ale tohle by bylo logický - MCR vydávají ten speciální balíček singlu Kids s tričkem, jedou do Austrálie... a navíc tahle zpráva vypadá reálně. No, uvidíme.
Ve 14:00 našeho času by se video mělo objevit tady.
A slsi o tom pořádá o hodinu dřív MCRmy chat.
Na obojí nezapomeňte ;)

Mikey Way sestavuje baskytaru snů (Fender.com)

14. ledna 2012 v 13:37
Článek nejen o té nové baskytaře, ale i o prvních kytarách Mikeyho a Gerarda nebo jednom z prvních turné MCR, kdy se jim zničily nástroje (smutná část rozhovoru, aspoň pro mě, když mívám noční můry o svojí rozbité kytaře).


Už několik let Mikey Way přemýšlel o svojí perfektní baskytaře. Jak by jen zkombinoval dunivý úder Precision Bass s krátkým rozsahem Mustang?Spolu s odhalením Squier Mikey Way Mustang baskytary našel konečně baskytarista My Chemical Romance odpověď.
Při práci s designéry Squier Way vylepšil typický Mustang stříbrným třpytivým povrchem s černými závodními pruhy, jedním snímačem s černým krytem a černou hlavou s podpisem Mikeyho Waye na zadní straně.

"Zkusil jsem propojit dvě baskytary, jako kdyby se P Bacc a Mustang srazily, takhle by to mělo být," řekl Way pro Fender.com, když poprvé držel hotový nástroj. "Je opravdu sakra moc velká zábava na ni hrát. Mám také rád plný rozsah, ale když s touhle vystupuješ, skoro zapomeneš, že hraješ na baskytaru."
Navíc délka 30 palců poskytuje pohodlí a dovoluje Wayovi hbitě pracovat s pražci.

Way je jedním z nejnovějších ve skupině hudebníků, kteří obdrží nově, podle sebe navržený Squier model - přidává se tak k Avril Lavigne (Telecaster) a Jimovi Rootovi (Telecaster). Ale Way je první umělec, který propůčil své jméno Squier Mustang baskytaře.
Way řekl, že dlouho přemýšlel o své vlastní baskytaře - už od té doby, co poprvé hrál profesionálně, tedy už od jednoho z prvních turné MCR s alt-rockery Piebald v roce 2002
"Předskakovali jsme Piebald a když nám zbývala už jen jedno vystoupení, někdo zapomněl zamknout přívěs," řekl Way. "Baskytara a plno dalších věcí vylétly ven a přejel je náklaďák."
"Zachránil jsem rozmačkané tělo a je to pro mě skoro jako duch baskytary, kterou jsem miloval."

Okouzlující barevné spektrum je další aspekt kytary, který se Wayovi tak líbí - křiklavě stříbrná a černá, spolu s klasickými pokovovanými knoflíky - vzdává hold mnoha baskytaristům, které zbožňoval.
"Je to odkaz na mnoho mých oblíbených věcí ve stylu 70. let jako jsou třeba David Bowie nebo Ace Freeley," řekl Way. "Když mi bylo osmnáct, jedna s prvních věcí, které jsem si přál, byla American Jazz Bass nebo P Bass a Guitar Center mělo speciální edici, která byla téhle hodně podobná."

Way hrál několik let stále na baskytaru Fender Precision, ale teď se těší, až vezme Mustang na turné. Bude k tomu mít příležitost už tento měsíc, kdy se MCR vydávají na turné po Austrálii.


Vzpomíná na koupi své první kytary, kterou si koupil společně s bratrem - zpěvákem My Chemical Romance Gerardem Wayem - Mikey tehdy mohl jen snít o svém vlastním navrženém nástroji.
Teď se tyto sny staly skutečností.
"Je to hodně neuvěřitelné pro mě jako někoho, kdo vyrůstal hraním pouze a jen Fenderů," řekl Way. "Všichni moji hrdinové hráli na Fendery, takže já jsem samozřejmě chtěl hrát na Fender. Když jsem byl mnohem mladší, já a můj bratr jsme pracovali v jednom supermarketu a oba jsme si spořili na nástroje. On si pořídil Strat a já baskytaru. Nikdy na to nezapomenu."

Latinská Amerika a Venezuela potřebují MCR

13. ledna 2012 v 21:05 | Lumierre the Aftermath Animal |  Ostatní novinky
Aspoň podle Twitteru to tak je - v TT se dneska objevily pohromadě právě tyhle fráze. No... nevím nevím, jestli tohle donutí MCR vydat se na turné... ale aspoň vidíme, že jsou pořád v kurzu ^^


Otázky pro MCR

12. ledna 2012 v 20:44 | Lumierre the Aftermath Animal |  Ostatní novinky
Webové strány "OMG! Samantha" budou dělat příští týden rozhovor s MCR - a kdo má Twitter, může přispět otázkou. Stačí tweetnout tenhle account a máte šanci, že se na vás dostane ;)

Součansný bubeník MCR bude hrát se zpěvákem Alkaline Trio a baskytaristou AFI

11. ledna 2012 v 19:18 | Lumierre the Aftermath Animal |  Rozhovory, články...
Vypadá to, že Jarrod se s MCR docela rozjel. MCR si dávají přestávku, tak se zatím chytá jinde ^^ A co my víme... je možný, že to nějak ovlivní i MCR.
Víc už v článku.
Matt Skiba, nenahraditelný frontman Alkaline Trio (a dlouho zapomenutého elektronického projektu Heavens), prohlásil, že pracuje na sólovém projektu s názvem Matt Skiba And The Sekrets.
Oh, a to nejlepší? Přidají se k němu bubeník My Chemical Romance Jarrod Alexander a baskytarista AFI Hunter Burgan.
Když mluvil o projektu, řekli Skiba: "Byla zábava tvořit vlastní nahrávku a rozhodovat se, kdo bude se mnou hrát a jak budou songy členěné. Miluju práci se členy kapely Alk3, ale vytvořit rockové album, které bude prostě jen moje, to jsem vždycky chtěl."
A jak to bude znít? No, bylo nám řečeno, že máme očekávat taneční, chytlavý rock ve stylu Alkaline Trio s nádechem punku z 80. let. Tak to berem!

Debutové album Matt Skiba And The Sekrets - 'Babylon' bude vydáno Superball Music někdy během letošního roku.