Gerard o budoucnosti kapely (Kerrang!)

9. února 2012 v 10:34 | Lumierre the Aftermath Animal |  Rozhovory, články...
Gerard jak ho neznáme - moc se nerozpovídá, je stručný, ale o to víc otázek máme odpovězených. Říká hodně o budoucnosti kapely - nepopírá ani to, že by nové album vyšlo už letos.

Gerard Way směřuje do přenosné kabiny v backstage na Big Day Out v Sydney jako muž, který míří na misi. Když vezmeme v úvahu, že My Chemical Romance míří na stage za 45 minut, vlastně na misi je. Vypadá štíhle a mluví rychle, je oblečený od hlavy až k patě v černé a má oči skrytí za temnými slunečními brýlemi. Dnes odpovídá krátce a ostře - ale poté ho čeká mnohé rozehřívání a hodiny stále tikají. Tenhle cyklus vystoupení Big Day Out reprezentuje konec turné s albem Danger Days z toku 2010 - tedy perfektní čas na to, abychom zachytili, co bude další...

Jak se vám jeví rok 2012?
"Skvěle. Právě jsme získali nové studio. Pronajali jsme si v Los Angeles budovu, ale nebylo to přímo funkční studio, takže si tvoříme svoje vlastní. Takže teď budeme mít vlastní možnosti k tomu, abychom vydávali mnohem víc hudby."

Začali už jste psát nové album?
"Jo. Je cool, že jsme už na turné strávili psaním nového materiálu hodně času. To jsme před Danger Days nikdy neudělali."

V čem myslíš, že to je?
"Myslím, že prostě nesmíš dojít k vyhoření. Opravdu si užívat znovupropojení s tvorbou hudby, prostě být inspirovaný, kdežto po Black Parade jsme neměli inspiraci tolik tvořit, takže všechny věci navíc zmizely."

Už jste dokončili nějaký song?
"Ne, pořád na tom pracujeme."

Mohl bys nějak popsat, jak to zní?
"Nepopisuju to."

Můžeš to s něčím srovnat?
To je ta stejná otázka! Ale i tak je jiná. Je to pro nás extrémně vzrušující.

Začal jsi už uvažovat o textech?
"Ne. Myslím, že bude záležet na tom, jakých bude dalších šest měsíců mého života, protože ty se většinou odrážejí v textech."

Když si vzpomeneš na Danger Days - na jeho přijetí, na turné - šlo všechno tak, jak jsi doufal?
"Jo, zvlášť tehdy, když jsme hráli na Reading and Leeds. Byl to velký okamžik právě pro album, protože jsme se o ten set záměrně hodně opírali - a díky tomu jsme na něj byli opravdu hrdí."

Udělali byste teď něco jinak?
"Ne, nikdy bychom nic neudělali jinak. Je to nemožné."

Jaké jsou tvoje naděje pro rok 2012?
"Doufám, že budování našeho studia půjde dobře, takže budeme moci co nejdřív nahrávat."

Jak moc se toho budování budete účastnit?
"Najali jsme si lidi, kteří si poradí s akustikou. Co se týče vzhledu, mám na starosti hodně věcí - každý z nás bude mít podíl na návrhu vzhledu i celkové atmosféry."

Jak bys shrnul pocity v kapele?
"Fantastické. Míříme do desátého roku a milujeme to, že jsme v kapele. Je to něco, od čeho nemůžeš utéct, co nemůžeš opustit nebo se od toho vzdálit - a to je skvělá věc."

Jak si Jarrod Alexander zvyká na bubny?
"Je fakt skvělej, je to ten nejlepší chlap, ku*va skvělý bubeník. Neměli jsme moc času na to, abychom se dostali jeden druhému pod kůži, ale teď už máme - a rozumíme si velmi dobře."

Vypadá to, že s ním zůstanete na delší dobu?
"Nemluvíme o stálých bubenících. Kapela jsme my a nikdy nemůže být někdo další stálý. Je nemožné o tom uvažovat třeba i na příštích pět let. Ale rádi s ním hrajeme.

Takže se letos dočkáme nového alba?
"To není možné říct. Ale když začneme pracovat brzo, je to vždycky dobré znamení."

Bude doprovázeno novým vzhledem kapely?
"Tím jsem si jistý - jinak by to byla nuda."

A nějaké nápady na to, jak by to mohlo být?
"Ne, to by mohlo říct i něco o hudbě."
 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Saxana Saxana | Web | 10. února 2012 v 5:24 | Reagovat

je fakt, že som zvedavá na nový vzhľad kapely ale nič ma nezaujíma tak veľmi ako fotky z ich budúceho štúdia!! To musí byť iný odvaz!! Každý tak niečo navrhne... Hotový raj :D By som tam šla namiesto Disneylandu :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama