Červenec 2012

10 let od Bullets - část 3 (Kerrang!)

29. července 2012 v 12:27 | Lumierre the Aftermath Animal |  Rozhovory, články...

Raná léta My Chemical Romance utvářelo jejich soustředění a síla. Po třech měsících společného hraní měl Gerard pocit, že jsou připraveni nahrát album. Nezáleželo na tom, že jeho bratr Mikey nikdy předtím neměl v rukách baskytaru.
"Začátek kapely byl dost kouzelný," řekl Gerard. "Měli jsme pocit, jako bychom byli v ohni, jako bychom byli nedotknutelní. Nikdo nedokázal přesně říct, jak zníme, prostě jen věděli, že se jim to líbí. Obklopovala nás energie - byli jsme jako gang. Takový jsme tehdy byli. Byli jsme zas*anej gang."
Vystupovali po okolí, odehráli jejich první vlastní set ve Veteran's Hall po boku další tamější kapely Pencey Prep, jejímž frontmanem byl Frank Iero a baskytarista John 'Hambone' McGuire. Oba hned MCR zaujali.
"Byli taková banda pitomců," vzpomíná Hambone. "Pak přišli na stage a bylo to jako: 'Ku*va!' Prostě jsi věděl, že něco znamenají. Byla to čistá energie, čistý pocit.
"Mezi Pencey Prep a My Chemical Romance byl celou dobu takový vtípek, kdy jsme se snažili být na pódiu lepší, než ti druzí. Každou noc by do toho Pencey šli, pak by udělali to stejné - bylo to takové přátelské soutěžení. Ale tohle soutěžení vypěstovalo určitý stupeň vynikání. Navzájem bychom se hecovali, abychom se pak sobě navzájem vysmívali.
Když Pencey začali postupně upadat, Frank začal trávit více a více času s My Chemical Romance.
"Byl jsem na každé zkoušce a na každém vystoupení, protože jsem tu kapelu prostě miloval," řekl. "Byl jsem jejich kamarád, ale také obrovský fanoušek."
My Chemical Romance si toho všimli. Když se přiblížili nahrávání s Geoffem, producent na ně naléhal, aby mezi sebe vzali dalšího kytaristu. Bylo to právě osudové nahrávání Vampires, které je usvědčilo v tom, že by se měl Frank přidat.
"Zastavil jsem se tam a byl jsem fakt dost sjetej," řekl. "Ta písnička zněla ve studiu skvěle. Ray nahrál asi 14 různých kytarových částí - většinu z nich najednou - a někdo řekl: 'Kluci, přemýšleli jste o tom, že vezmete ještě jednoho kytaristu, abyste tohle mohli hrát live?' Už nevím, kdo odpověděl, ale řekl: 'Jediný, o kom jsme kdy přemýšleli, je právě teď moc sjetej na to, aby vstal z pohovky.' Prostě jsem tam ležel a předstíral, že jsem to neslyšel, protože jsem byl sakra nervózní z toho, že by se mi nabídli, abych hrál u té nahrávky kytaru. Byl jsem tak v p*deli, že jsem o tom ani nedokázal přemýšlet! Ale to bylo poprvé, co jsem si pomyslel, že by možná bylo možné hrát v mojí oblíbené kapele - a ku*va mě to vyděsilo."
Pak se ho téměř ihned zeptali, jestli by se k nim přidal. Pencey Prep se nedávno předtím rozpadli a Frank se nemusel dvakrát rozmýšlet.
"To byla ta největší klika," řekl Gerard. "Prostě jsme to tak nějak věděli. Cítil jsem, že nám něco chybí, a když jsme viděli Pencey Prep na pódiu, bylo to jasné. Už tak jsme měli trochu dynamitu, ale potřebovali jsme víc - Frank byl ten extra dynamit."

10 let od Bullets - část 2 (Kerrang!)

26. července 2012 v 11:36 | Lumierre the Aftermath Animal |  Rozhovory, články...
Druhá část článku. První + scany najdete tady.

Když My Chemical Romance přišli do studia v květnu 2002, zmítali s nimi vlny vzrušení. Hráli teprve tři a půl měsíce a už pro všechny ve městě znamenali něco víc. Nějak mezi nimi čtyřmi - Gerardem, jeho bratrem Mikeym, kytaristou Rayem Torem a bubeníkem Mattem 'Otter' Pelissierem - bylo něco, díky čemu věřili, že je tahle situace nějak speciální.
"Vzpomínám si, jak Gerard mluvil o tom, že to chce dělat 'doopravdy'," řekl Ray. "Většina kapel, ve kterých jsme kdy byli, fungovala tak, že jsme se dali dohromady a prostě jsme jen hráli pro zábavu. Ale v tomhle případě bylo v hudbě něco víc. Věděli jsme, že ji chceme přinést i dalším lidem."
Gerard byl tou řídící silou.
"Bylo to na něj zaměřené," dodal Ray. "Opravdu chtěl, aby to vyšlo. Bylo na tom něco tak správného, že jsme prostě museli jít dál."
Do té doby, než viděl útoky na WTC 11. září 2001, chtěl se tento zpěvák stát autorem komixových knih. Ale hrůznost těchto útoků to změnila - a jeho samotného změnila také. Byl něco jako nikdo z úzce semknuté scény New Jersey, komixový blázen, který byl spíš ve sklepě svých rodičů než někde venku na koncertech. V podstatě by si spíš přátelé dobírali jeho bratra Mikeyho, kvůli jeho "trapáckému" sourozenci. Předtím, než se stal producentem debutu MCR, byl Geoff Rickly, zpěvák New Jerseyských Thursday, jeden z těch, co si z Mikeyho utahovali.
"Znal jsem je dlouho před tím, než byli kapela," řekl. "Mikey byl vždycky víc společenštější, který chodíval na party. Vždycky jsme s ním vtipkovali, říkali jsme: 'Je tvůj brácha pořád doma ve spodkách, jí cereálie a kreslí komixové knihy?' Ale když Gerard vylezl a já jsem se s ním konečně setkal, rychle se mezi námi vytvořilo přátelství. Plánovali jsme, že spolu jednou vydáme komixovou knihu."
Ale Gerard se posunul dál - spíš než aby dělal s Geoffem komixové knihy, chtěl, aby si poslechl vznikající My Chemical Romance. Obrátil se s tím na něj na konci roku 2001 - na silvestrovské party.
"Řekl: 'Já a můj bratr budeme zakládat kapelu'," vzpomíná Geoff. "Povídá: 'Myslím to vážně. Budeme si říkat My Chemical Romance.' Smál jsem se a prostě jsem odpověděl: 'No, aspoň máte skvělý jméno. Určitě budete obrovská kapela...'"
Ricky ho odbyl, ale souhlasil s tím, že se podívá na jejich zkoušku. Viděl podle svých slov kapelu, která hrála typ punku jako NOFX. Dodává: "Klidně byste řekli, že to byla jejich první pořádná kapela, protože spolu nehráli moc dobře. Potom jsem odjel na turné s Thursday, ale zavolal mi Alex (Saavedra). Říkal: 'Ty vole, musím ti popovídat o My Chemical Romance...'"
Geoff si poslechnul dřívější demo Vampires Will Never Hurt You a velmi ho to zaujalo.
"Naprosto mě to dostalo," řekl. "Hned jsem jim zavolal a řekl: 'Tohle je fakt cool. Nic takovýho jsem nikdy neslyšel!'Slyšel jsem Thursday a nějaké další kapely, ale tohle bylo dost unikátní - zvlášť u měsíc staré kapely. Když jsem přijel z turné, zeptali se mě, jestli bych jim nedělal producenta alba. Takže mezi dvou-tří měsíčním turné jsem měl volné dny, kdy jsem jezdil za nimi do studia."

10 let od Bullets - část 1 (Kerrang!)

26. července 2012 v 11:03 | Lumierre the Aftermath Animal |  Rozhovory, články...
Ten článek je rozdělený na několik menších částí. Rozhodla jsem se, že aby tu bylo pořád trochu co číst, budu je sem dávat zvlášť. Tady je zatím ta první.
Pokud byste chtěli vidět scany, tady jsou ;)

Před deseti lety byli My Chemical Romance prostě "banda pitomců" z New Jersey. Potom vydali debutové album I Brought You My Bullets, You Brought Me Your Love a vyrazili na cestu superstar. Tom Bryant znovu navštěvuje začátky Romance...

Venku se schylovalo k bouři. Inkoustově temné víry se tvořily nad malým studiem v New Jersey, nebe bylo pošramocené a zlověstné. Uvnitř nahrávacího studia Nada sténal a naříkal Gerard Way. Dříve toho dne si hnisavý váček v zubu vyžádal práci na zubní pohotovosti a zpěvák se vrátil omámený pod vlivem léků proti bolesti. Vrátil se mumlající, nadávající a malátný do Nada s pusou plnou krve a s horečkou. Určitě nebyl úplně žhavý do zpívání.
Ale hodiny pořád tikaly. Jeho kapela My Chemical Romance a producent Geoff Rickly věděli, že práce musí být dokončena. Takže mu schovali jeho léky proti bolesti. Proto na ně Gerard křičel.
Zpěvák naštvaně dupal sem a tam po studiu, byl bez nálady a neměl chuť stát před mikrofonem. A tak šéf vydavatelského týmu My Chemical Romance, Alex Saavedra z My Chemical Romance, vzal situaci do vlastních rukou. Dal Gerardovi ránu do obličeje. Pořádnou. Pak prostě řekl: "Teď běž zpívat."
Fungovalo to.
"Gerard byl v obličeji rudý, chtěl vraždit, protože byl strašně naštvaný," říkal Geoff. "Šel a zpíval a znělo to fakt silně. Byl jako v ohni. Zvládl to na jeden pokus a znělo to jako něco jedovatého. Jako někdo, kdo chce sám sebe rozervat."
"Ta rána byla motivační. Myslím, že mi tím prokázal laskavost," řekl Gerard. "Byl jsem dost vyklepaný a fakt nervózní, byla tam šílená atmosféra a věděl jsem, že mám asi jen tak hodinu na to, abych ten song dodělal. Přišel a objal mě, potom mi dal ránu do tváře. Byl jsem ku*va vytočený. Přišel jsem k mikrofonu a dal to na první pokus."
Vyjící, naštvaný, vztekající a očistný - všechnu bolest, kterou cítil, odevzdal do svého projevu. Byl ponížený tím, že dostal pěstí, rozzuřený kvůli skrytým práškům proti bolesti a rozlícený kvůli bolesti v jeho ústech, byl úplně šílený - jeho projev se postupně vystupňoval v záchvat zuřivosti, když začal křičet, šeptal i vykřikoval tu brutální poetičnost textů jako "Someone save my soul tonight." Ale pak...
"... Pak John (Naclerio), technik, řekl: 'Ku*va, to bylo skvělý. Zvládl bys to znova? Zrovna jsem nastavoval hladiny zvuku.'," dodává Gerard. "A já na to 'Dop*dele!'"
A tak se do toho rovnou pustil, dával znova volnost bolesti do mikrofonu. Výsledkem bylo Vampires Will Never Hurt You, první píseň, kterou kdy MCR pořádně nahráli. Zformovali tak ústřední kus z jejich debutu I Brought You My Bullets, You Brought Me Your Love - tento měsíc je tomu 10 let - jehož narození začalo jejich cestu od New Jerseyských "šmejdů", jak si sami říkali, až ke hvězdám. Ta rána do obličeje za dost věcí zodpovídala.
"Až do dnešního dne nic neporazilo nahrávání Vampires. Ani ty věci, do kterých jsme vrazili mnoho peněz," řekl Gerard. "Když jsme jeli dodávkou zpět, poslouchali jsme to. Byl to ten nejhlasitější, nejzkroucenější, nejtemnější a nejvíc melodický song, jaký jsem kdy slyšel. Bylo to ku*va skvělý."

MCRmy UK Fundraiser

25. července 2012 v 10:47 | Lumierre the Aftermath Animal |  Novinky z oficálky
Jedna hezká novina z oficiálky, na které je vidět, že v UK MCRmy umí dost dobře fungovat a pomáhat x)

Autor: MCR
22. července se UK MCRmy sešela v Londýně, aby oslavila desetileté výročí I Brought You My Bullets, You Brought Me Your Love. Skupina vybrala přes $3,000 (přes 63 000Kč) pro Wishes for Japan a Make A Wish Foundation. Děkujeme všem fanouškům, kteří dorazili a tak štědře přispěli!

International MCR Day

23. července 2012 v 17:17 | Lumierre the Aftermath Animal |  Ostatní kolem kapely
Někteří z vás to ví, někteří možná ne. Každopádně je tomu tak, že 23. červenec se slaví mimo Slashovy narozeniny i Mezinárodní den My Chemical Romance (International My Chemical Romance Day). Proč? Dneska je tomu 10 let, co vyšlo první album MCR.
A ať už si tenhle den užíváte jakkoliv, já vám přeju, aby jste se měli fajn a pustili si aspoň jeden MCR song, třeba ten nejoblíbenější x)


Mikey o svojí baskytaře

19. července 2012 v 11:25 | Lumierre the Aftermath Animal |  Rozhovory, články...
Spolu s tímto videem se objevila soutěž o Mikeyho baskytaru, navíc s podpisem - jenže znáte to. Soutěž je jen pro USA. Tak nic...
Jako (velmi dobrá) cena útěchy je tu aspoň rozhovor s Mikeym. Už mi chyběl jeho hlas x)
Rozhovor Fender s Mikeym Wayem z My Chemical Romance
"Vždycky jsem chtěl baskytaru Mustang. A jak se rozmáhal internet a začínaly prodejny se zbožím, které se dalo těžko sehnat, vážně jsem chtěl Mustang, když ji znova začali dělat. Takže jsem dostal nápad - možná bych mohl vytvořit svoji vlastní vysněnou baskytaru a uvidíme, co se stane. Po celou svoji hudební kariéru jsem hrál na Fender, jsem jeho velký fanoušek. Řekl jsem jim o svém nápadu a oni na to: 'Jo, víš, to je fakt dobrej nápad.' Takže jsme vytvořili můj vlastní Mustang - říkali, že dlouho nedělali pro nikoho Mustang a že by to bylo perfektní. Takže to bylo skvěle načasované, vyšlo to."

Řekni nám o designu Mustang
"Existuje jedna stará kytara jménem Supersonic, Gerard vlastně jeden míval, my jsme k němu vždycky tak vzhlíželi a říkali si 'wow, to je Supersonic'. Vypadalo to trošku jako tahle baskytara. A vždycky jsem byl fanouškem tohohle závodnického pruhu. V 70. letech mělo snad všechno na sobě závodnické pruhy. Je to symbol síly a rychlosti, je to hozené tak trochu do retro stylu té doby. Když už je to dokončené, vypadá to úplně jako odkaz na muzikanty jako jsou David Bowie, Maniac Street Preachers... je to třpytivé. Má zkrácený krk. Vede to k jedoduššímu hraní a chvílemi to vzbuzuje pocit, že hrajete na kytaru. Ten humbucker v podstatě umožňuje maximální výkon, takový zvuk jsem chtěl. Můžete co nejvíce zvýšit hlasitost a zvuk je pořád čistý, slyšíte všechno, každé brnknutí - a není to nijak přezvučené. Sedí to v místech, kde je mi fajn."

"Chtěl bych poděkovat celé rodině Fender, za tuhle úžasnou poctu a za to, že mi pomohli uskutečnit můj sen... můj dětský sen. *tři jména* byli hodně zodpovění za to, že se tohle stalo skutečností. Chtěl jsem tu údernost Precision Bass, ale chtěl jsem krátký krk. A to přesně se jim povedlo, dali mi úplně perfektní věc. Když mi ji dali, bylo to jako by paprsek zazářil z nebe. Bylo to cool, když jsem měl možnost vidět, jak se můj sen splnil a říkal jsem si 'wow, tak tady to je, pojďme to zapojit.' Bylo to úplně něco jiného než do té doby."

Přání Rayovi od Gabriela Bá

17. července 2012 v 10:13 | Lumierre the Aftermath Animal |  Ostatní kolem kapely
Autor obrazové podoby The Umbrella Academy Gabriel Bá se připojil ke gratulantům Rayovi a nakreslil mu tenhle obrázek. Ray na to reagoval na Twitteru: "Děkuju za všechna skvělá narozeninová přání. A taky díky tomu, kdo navrhl Gabrielovi, aby mi nakreslil obrázek. G mi poslal fotku a vypadá to úžasně!"


Ray je zase o rok starší

15. července 2012 v 22:38 | Lumierre the Aftermath Animal |  Ostatní kolem kapely
Jeho sóla vás rozhýbají, jeho vlasy vzbuzují u fanynek závist, jeho zlaté srdce pomáhá, kde může, pro jeho sbírku kytar bych si klidně a s radostí doma udělala místo...
Náš vlasatý génius má dneska třicáté páté narozeniny (pokud dobře počítám) - co mu popřát? Ve zkratce asi jen to, ať se mu daří aspoň tak, jako doteď! x)


Zpět s novým affiliate

14. července 2012 v 18:13 | Lumierre the Aftermath Animal |  Info o chodu blogu
Omlouvám se za přetržku v blo(r)gování, snad se toho moc nedělo - byla jsem na dovolené na Slovensku, kde byl net jen na nejnutnější věci, takže většinou jel tak dvě-tři minuty a pak padnul (to mám za to, že jsem parazitovala na cizí wifi).
Teď jsem zapla PC, tak koukám, co novýho na ComicConu a tak podobně. Nějaký ty tweety a tak. Slsi to šéfuje x)
Ale!
Po dlouhé době mám nové affiliate. Staronové. Abby, která byla jedna z mých prvních affiliate, když jsem tu začínala, se zase vrací k blogování x) takže ji učitě podpořte návštěvou tady u ní na blogu.

Gerard jako moderátor show Aquabats

8. července 2012 v 10:14 | Lumierre the Aftermath Animal |  Rozhovory, články...
Blíží se nám Comic Con, takže tu máme první článek, který se týká Gerardova působení tam. Vypadá to, že Gerard si vyzkouší roli moderátora x)

MTV Geek se exkluzivně dozvědělo, že zpěvák My Chemical Romance Gerard Way bude moderovat vystoupení "The Aquabats! Super Show!" na letošním Comic Conu v San Diegu pro The Hub TV Network. Way není ve světě komixových knih žádný cizinec, vytvořil a napsal Eisnerovou cenou oceněnou sérii obrazových novel The Umbrella Academy z Dark Horse (a nedávno získané Universal).

Informace k vystoupení jsou následující:
Pátek, 13. července, "The Aquabats! Super Show!" uvnitř BattleTram (20:00, místnost 7AB)
Kapela pěti hrdinů zachraňuje svět před nudou - Ricky Fitness, Jimmy the Robot, Crash McLarson, EagleBones Falconhawk, a The M.C. Bat Commander plánují navštívit Comic

Con v San Diegu a jsou připraveni bojovat. Fanoušci můžou očekávat speciálního moderátora a setkání s hvězdami nových populárních seriálů The Hub TV Network. Legie fanoušků Aquabats zažijí vzrušující chvíle s tou nejvíc úžasnou superhrdinskou rockovou kapelou, která dorazí do San Diega!

Lidé, kteří hladoví po ještě více Aquabats na SDCC, se na ně mohou jít podívat také v sobotu 14. července v 19:30 do House of Blues. Program vhodný pro všechny generace bude mísit živé provedení akčních a komediálních kreseb, sem tam s animovanými prvky, a lístky si můžete koupit s předstihem přímo přes House of Blues.

Takže ať už jste fanoušci My Chemical Romance, Gerarda Waye nebo Aquabats (nebo všech tří!), tohle vystoupení je pro vás!


Sny malé slečny Ierové a nová tvorba MCR

4. července 2012 v 9:58 | Lumierre the Aftermath Animal |  Twitter - Frank
Frank se opět zastavil na Twitteru. Četla jsem ty tweety z mobilu včera, než jsem usnula. A ten s Lily... oh bože, jednou chci mít taky dítě, co bude mít sny o ponících jménem Dracula! xD

Frank:
"Rozhovor, který jsem momentálně vedl- Já: Lily, o čem se ti zdálo? Lily: O ponících Já: Vážně? Jak se ten poník jmenoval? Lily: Dracula #úžasný"
"Ray a já dneska pracujeme ve studiu na písni, podle všeho inspirované filmy o mladé dívce, která je na cestě za sexuálním bádáním."
Chantal Claret:
"Bilitis, The Story of O, Emmanuelle, Fat Girl, Heavenly Creatures, atd. ... jsem na tyto filmy největší odborník."
Frank:
"Netflix doporučoval jen samé zas*ané cesty... vy nebohé dámy. :("
Chantal Claret:
"Je to vlasně můj nejoblíbenější filmový žánr. Jimmy Urine si ze mě pořád dělá legraci, že jsem ten největší perverzák v domě."