Září 2012

This Song Is A Curse - překlad

21. září 2012 v 21:24 | Lumierre the Aftermath Animal |  Ostatní texty
Frank dneska uveřejnil fotku textu This Song Is A Curse + krátkou ukázku z písničky. Dávám sem ukázku a překlad - až vyjde v úterý celá písnička, odposlouchám, jak jde text po sobě, upravím to a dám sem i originální text ;)
123, 123
Teď úplně sám, zdá se, že nic není správně
Prostě najdi způsoby jak se vypořádat s pocity, kterým nerozumíš, protože se v podstatě nikdo nestará o to, jak ti je, dokud se nezačneš chovat tak, jak všichni ostatní očekávají.

Mí přátelé, s vědou můžeme dělat cokoliv, až na rozloučení
Ale snažím se všechno vydržet a nepokazit všechno

Všichni nenávidí mě, já nenávidím vás všechny.
Snažil jsem se přizpůsobit, ale jsem mladý a zkažený.
Jak můžete očekávat, že budu věřit, když jste byli v mém věku
Vy ne... 123

Mí přátelé, s vědou můžeme dělat cokoliv, možná až na smrt
Ale snažím se všechno vydržet a nepokazit všechno, všechno, všechno...

Proč se zdá, že je to dobré a to špatné tak daleko?
Ale kdybych měl svoji cestu, ale kdybych měl svoji cestu, všem by nám to bylo líto... (hluk)

Mí přátelé, můžeme udělat cokoliv, ale měli bychom?
Pokud věci skončí, tak... bla, bla, bla
Snažím se vydržet všechno, co miluju
A nepokazit všechno...
Kazím to všechno...
A nikoho to stejně nezajímá...

Mikey pro zZounds.com

19. září 2012 v 20:16 | Lumierre the Aftermath Animal |  Rozhovory, články...
Mikey se rozpovídal nejen o jeho baskytaře - otázky se týkaly i rad pro baskytaristy-začátečníky (to se mi hodí), případného coveru MCR na nějakou písničku, kterou by vybral Mikey, nebo Batmanovy signature baskytary - tam Mikey prokázal obzvlášť velkou fantazii xP
Tak příjemný čtení x)
Jaký byl proces navrhování Squier Mikey Way Mustang Bass?
Byl to takový neskutečný pocit, když jsem mohl navrhovat baskytaru s těmi úžasnými lidmi od Squieru/Fenderu. Všechno to začalo tím, že jsem vytvářel baskytaru pro sebe. Oni se pak vrátili s tím, že říkali "No, rádi bychom tohle vydali jako tvůj signature model, pokud ti to vyhovuje," a já jsem z toho byl úplně v šoku. Bylo to jako vesmírná shoda - já jsem chtěl vytvořit baskytaru a oni se mnou chtěli spolupracovat. Pro mě jako celoživotního fanouška Fenderu/Squieru to bylo jedno z nejvyšších představitelných uznání. Co se týče vzhledu, mělo to takový scénář, že jsem pořád přemýšlel stylem: jdu do obchodu s kytarami a nacházím svoji "vysněnou baskytaru." Jak by vypadala a jak by hrála? Tím jsme začali a stavěli jsme na tom. Vždycky jsem byl fanouškem klasické kytary Fender "Super Sonic", stejně tak jako jsem vždycky zbožňoval klasický "závodní pruh." Dohromady mě všechny tyto elementy dovedly k finálnímu vzhledu.

Během těch deseti let, co jsi s My Chemical Romance, jsi hrál na hodně baskytar. Co konkrétního tě přitahovalo na modelu Mustang?
Na Fenderech je skvělé, že nehledě na váš styl hraní nebo preference si vždycky vyberete nástroj, který vám perfektně sedí. Vždycky si strašně užívám, když hraju na Mustangy, takže jsem si myslel, že by byla perfektní příležitost vytvořit baskytaru Mustang takovou, jak jsem si vždycky přál. Zkrácený krk a odlehčený design opravdu ještě umocňují celkový požitek a pohodlnost.

Poté, co jsme viděli, jak jsi ztvárnil postavu Kobra Kid ve vizuální stránce Danger Days, jsme očekávali, že bude Mikey Way signature bass zářivě červená a žlutá! Jaký je ten příběh cool blýskavého stříbrného laku s černými pruhy?
Je to vtipné, to byste měli zmínit! Zezačátku mě to svádělo k tomu, abych vytvořil Kobra Kid Mustang. Po dalším promyšlení jsme se ale rozhodli, že půjdeme do vzhledu, který nebude mít časové omezení. Hlavně jsme chtěli, aby ta baskytara reprezentovala mě bez ohledu na to, ve které éře zrovna byla kapela, takže takže ten lak v barvě Silver flake (=stříbrná vločka) byl ideální. Silver flake byl vždycky můj oblíbený lak pro jakýkoli nástroj, to musím přiznat. Když kapela úplně začínala, Fender vydal speciální edici silver flake stratocasterů, telecasterů, jazzových a precision baskytar. Pořídil jsem si jazzovou baskytaru a používal ji pro naše první show. Jeden večer se otevřel zámek na našem přívěsu, část jeho obsahu se vysypala na cestu, po které jsme jeli. Vypadlo pár krabic se zbožím s logem kapely a naneštěstí i moje baskytara. Náš kytarista Frankie se zachoval jako pravý kamarád, riskoval kvůli mně život, rozběhl se na dálnice a snažil se posbírat nějaké zbytky. Díky němu mám pořád kus těla té baskytary! Už jsme probírali alternativní barevnou kombinaci, takže možná uvidíme, jak to Kobra Kid zase rozjíždí!

Mikey Way Mustang bass má zkrácený krk, což je skvělé pro mladé kytaristy, pro které je baskytara nová. A Squier udělal tuto kytaru cenově dostupnou i pro začátečníky. Máš nějaké tipy ohledně výbavy, které by jsi dal baskytaristům-začátečníkům?
Nejlepší rada ohledně vybavení, jakou můžu dát začátečníkům na baskytaru, je to, aby hráli na to, co je baví nejvíc. Snažte se nedělat si moc starosti s lidmi, kteří se vám snaží říkat, na co byste měli hrát. Neříkám, že třeba nemají pravdu, ale objevování je můj nejlepší nástroj pro učení. Měli byste zkusit všechno, co se vám dostane pod ruce, a pak k vám něco z toho (nebo i víc věcí!) promluví. Hraní na tu pravou baskytaru může opravdu otevřít takové aspekty vaší hry, o kterých jste nevěděli, že vůbec existují.

Mikey Way Mustang používá jeden humbucker, což je opakem jednoho cívkového snímače, který se používá na Mustang baskytarách. Upřednostňuješ běžně objemnější zvuk humbuckeru?
Když jsme se bavili o snímačích, chtěl jsem být mimo zajeté koleje. Chtěl jsem vzít některé elementy z Precision baskytar a smíchat je s těmi od Mustangu. Odpověď na tohle byl humbucker. Dá se z toho vytěžit skvělá "velikost", což je perfektní pro to, co dělám.

Co máš v těchto dnech ve svém iPodu?
Poslouchal jsem nové singly od Blur, což bylo skvělé - jsou fantastické! Čekal jsem už plno let na nějakou jejich novou hudbu. Také jsem hodně poslouchal Stone Roses, abych se naladil na jejich nový reunion. Opravdu doufám, že se rozhodnout udělat turné ve Spojených státech.
Pokud by MCR mohli udělat cover kterékoli písničky, jakou bys vybral?
Vždycky jsme měli nutkání k tomu, abychom udělali cover nějaké písničky od Davida Bowieho! Myslím, že bychom mohli udělat nějakou zábavnou verzi Rebel Rebel nebo Ziggy Stardust. Já vím, že jsem měl vybrat jen jednu, ale já nikdy nedokážu vybrat jen jednu písničku od Davida Bowieho.

Jakou písničku od My Chemical Romance hraješ na baskytaru nejraději?
Je pro mě těžké vybrat jen jednu, ale mělo by to být Give'Em Hell Kid. Za tou sladkou zdí zkresleného zvuku je vždycky je šíleně rychlá a rozhněvaná, když se hraje živě. A vypadá to, že si ji vždycky užívají i naši fanouškové.

Není žádným tajemstvím, že jste ty i zbytek kapely velcí fanouškové komixu. Jaké prvky myslíš, že by měla Batmanem navržená baskytara?
Tak to teda jsme! Všichni v MCR milujeme komixy a Batmana. Pokud by měl Caped Crusader svoji vlastní baskytaru, myslím, že by byla formovaná jako "Batarang." Kolíky na ladění by se daly vytáhnout a použít jako kouřová clona. Taky by měla mechanismus, který udělá z krku bojový hák.

9/11/2001

11. září 2012 v 21:17 | Lumierre the Aftermath Animal |  To ostatní od Lumierre
Přiznám se, že jsem chtěla napsat tolik věcí... a teď večer jsem přišla k televizi. Právě v tu chvíli jsem chytila ve zprávách reportáž z 11. září a najednou... všechno bylo pryč. Měla jsem jen stovky pocitů, které nedokážu dát na papír - Gerard to dokázal. Proto vznikli MCR.
Je tomu jedenáct let... a až teď si začínám při všech těch záběrech uvědomovat ty věci, co nejvíc děsí. Dokáže si někdo představit to šílenství, když sedíte v kanceláři a najednou se ze strany řítí letadlo? Ta bezmoc, když se na vás hroutí několik pater sutin? Přesně to šílenství, které donutilo lidi vyskakovat z oken ve výšce několik desítek metrů - jen kvůli tomu, aby si prodloužili život o pár setin, než se stanou další z obětí?
Ne, nikdo si to nedokáže představit. Ale v těch lidech, co to zažili, pořád tohle všechno je. Věnujte jim chvilku a vzpomeňte si na ně... i na ty, kteří už o tom vyprávět nikdy nebudou.


Všechno nejlepší pro Mikeyho

10. září 2012 v 16:23 | Lumierre the Aftermath Animal |  Ostatní kolem kapely
Hmm, kdo má dneska narozeniny? Talentovaný baskytarista, tichá duše kapely, pak Mikey "fucking ready" Way! x)
Dneska je to třicet dva let, co se Mikey narodil. Přála bych si, abych měla tu čest vidět ho zase hrát živě, než mu bude třiatřicet, aby vyšlo MCR album, které se setká minimálně s takovým úspěchem jako DD, aby už třeba konečně s Aliciou založil rodinu... a aby se mu celkově v životě dařilo x)
Ne že by byla šance, že si něco takovýho někdy přečte.
Ale stejně... všechno nejlepší, Mikey!

MCR v Kerrang! encyklopedii rocku

5. září 2012 v 20:58 | Lumierre the Aftermath Animal |  Rozhovory, články...
Magazín Kerrang! se rozhodl sepsat encyklopedii roku, kdy v každém vydání vypíše několik zásadních kapel na určitá písmena. A právě v jednom nedávném se objevilo písmeno M a s ním My Chemical Romance.

"Ať už vidíte New Jerseyské My Chemical Romance jako nejdůležitější americkou kapelu minulého desetiletí, hudební výsměch, kapelu, která dokáže opravdu dojmout a inspirovat, nebo nebezpečný sebevražedný kult (za který je považoval Daily Mail v roce 2006), jejich vliv byl neuvěřitelný. Když explodovali se svým The Black Parade z roku 2006, neexistovalo nic, co by bylo jako oni - byli hlasem generace, mluvítkem roztrpčených teenagerů po celé planetě. Opravdoví géniové moderního věku."

Nový školní rok, nový začátek

3. září 2012 v 20:32 | Lumierre the Aftermath Animal |  Info o chodu blogu
Tak jak se vám povedl začátek? x) Je pravda, že na školách se dneska prostě jen rozdali rozvrhy a šlo se domů. Ale to není moc ten hlavní důvod, proč píšu.
Když se podívám na letní měsíce v seznamu článku, chce se mi brečet. Počet článků klesnul pod desítku a já se za sebe fakt stydím. Prázdniny jsem si sice užila na sto deset procent, ale blog jsem úplně zakopala.
Takže se školním rokem se budu snažit trochu to rozjet. Den dostane větší řád a já si v něm najdu čas pro blog.
Just sayin'.
Lxo